Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Ling Dou 25kw


makris17

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pali ktoś peletem w tym kotle?

Co sądzicie o moich ustawieniach:

temp. 46st.

podawanie 5s

postój 8s

podtrzymanie 10min

dmuchawa 22%

zawór 4d na 7

 

dom 170m2, ocieplony,

temperatura w domu 20st, podłogówka i bojler na razie nie grzeją,

Spalanie ok.40 kg peletu na dobe, w piecu dość dużo suchej sadzy,popiołu z trzech dni pełna szuflada,

 

co o tym sądzicie, bo chciałbym osiągnąć mniejsze spalanie a za bardzo nie wiem jakie ustawienia zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zaznaczę, że piec mam inny, ale również podajnik z możliwością palenia pelletu.

 

Spróbuje przeliczyć ustawienia na twój kociołek:

1/ temp 66*c (twoje 46 na kotle, to ile masz na powrocie? szkoda kotła), daj chociaż na 55

2/ podawanie 23s

3/ postój 37s

4/podtrzymanie około 30min, nie pamiętam dobrze

5/ dmuchawa na około 5% (skala 1 do 99, przy weglu na okolo 17)

6/ zawór na max 10

 

dom podobny jak twój 140,ocieplony zasobnik 140l. podłogówka, średnio też około 40kg/dobę w domu 21,5*C - sterownik pokojowy. Popiół???? Jaki popiół ??? po około 2dobach ledwo na dnie szuflady coś było widać.

Podobno (nie doświadczyłem, zasłyszałem), jak w pellecie jest dużo piachu to jest popiół

Próbowałem ze dwa razy ciężko zejść przy kotłach nie dedykowanych do pelletu (tylko jako opcja) poniżej tego progu spalania. Dlatego odpuściłem i pozostałem przy groszku :) ekonomia mnie wykończyła, albo węgiel powyżej 950złó/tonę, albo pellet poniżej/w okolicach 400zł/tonę - niestety nie znalazłem w takiej cenie.

 

Pozdro

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pali ktoś peletem w tym kotle?

Co sądzicie o moich ustawieniach:

temp. 46st.

podawanie 5s

postój 8s

podtrzymanie 10min

dmuchawa 22%

zawór 4d na 7

 

dom 170m2, ocieplony,

temperatura w domu 20st, podłogówka i bojler na razie nie grzeją,

Spalanie ok.40 kg peletu na dobe, w piecu dość dużo suchej sadzy,popiołu z trzech dni pełna szuflada,

 

co o tym sądzicie, bo chciałbym osiągnąć mniejsze spalanie a za bardzo nie wiem jakie ustawienia zmienić?

Zwiększyć temperature kotła i to jest nowy dom dopiero wygrzewany czy juz wysezonowany. Mozesz trochę podnieść nadmuch ale nie za duzo i jak jest ustawiona przesłona na wentylatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura 46st to zadana na co, na piecu osiagam max 63st a na powrocie 47st.

przesłona wentylatora odsłonieta na 3/4, dom ocieplony uruchomienie pieca 29 grudzień 2008, zawór 4d otwarty w 30%, myśle że to spalanie 40kg powinno być niższe , sąsiad spala 20kg przy takim domu jak ja, ale ma całkiem inny sterownik i nie ma zaworu 4d, nie mogę odnieść tych jego ustawień na mój piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale kiedy sasiad odpalił kocioł i ile juz w nim mieszka ???? Wiesz jesli to nowy dom to spalanie bedziesz miał bardzo wysokie poprostu wychłodziłes dom i zeby teraz dogrzac to musisz ostro palic. A napewno sasiad spala te 20 kg czy to tylko jego pobozne zyczenie.

 

Acha i jescze jedno jaki masz pelet ze po 3 dniach masz pełną szufladę ????? Bo jeśli z peletu masz tyle popiołu to kupiłeś szajs opal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dla peletu dla kotła LING DUO 25

Podawanie 7s

Postój 9s

Podtrzymanie 10

moc dmuchawy ok26% - przy pełnym otwarciu.

 

A jak spalasz pelety? Tworzy się kopczyk? Czy są one poniżej krawędzi żeliwnego rusztu?

 

Jeśli nie chcesz zmieniać ustawień które masz to na początek opiszjak wygląda spalanie u CIEBIE a później otwórz przesłonę dmuchawy.

Zobaczymy jaki będzie efekt lepszego dopalania peletu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk jest niewielki, ale żar nie jest poniżej rusztu. Z retory spada tylko miałki popiół czarny i jakby mokry, takie wrażenie.Jest go dużo, z pełnego zasypu ok.120 kg jest pełna szuflada popiołu z czubem. Nie ma jakiś niespalonych peletów tylko miałki popiół. Sąsiad pali tym samym peletem tylko w innym piecu i ma śladowe ilości popiołu. Sam już nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam pełen suchej sadzy, tyle, że już dymi mi na kotłownie nie ma odbioru spalin, wszystko zapchane sadzą, z retorty wyrzuca płonące cząstki, które osadzają się na ściankach aż u góry. Tem. ogrzewania mam ustawione na 46st dmuchawa 23% może to zamało? jak zwiekszam dmuchawę to wogóle wszystko fruwa w tym piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchane sadzą bo spalanie jest z za małą ilością powietrza.

Niech Pan otworzy przesłonę na wentylatorze i da ok 2% na dmuchawie.

Jeśli nie chce Pan dokładać mocy na wentylatorze żeby podmuch nie był tak silny to można obniżyć moc kotła i ustawić postój na ok 10-12s.

 

Proszę o późniejsze wnioski z przeprowadzonych zmian. Jak zwiększona ilość powietrza wpłynie na spalanie peletów.

 

"Wędzenie" petetów (spalanie przy za małej ilości powietrza) powoduje powstawanie dużej ilości smoły i sadzy oblepiającej się na ściankach.

 

Różnica paru procent mocy powoduje, że w jednym przypadku kocioł wszystko ładnie spala a w drugim zarasta sadzą nawet w 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech Pan dodatkowo podniesie temperaturę na kotle. te 46stC to zabójstwo. spaliny są bardzo mocno chłodzone a zawierają za dużo niespalonej substancji organicznej. Taka niska temperatura dodatkowo sprzyja szybkiemu "zarastaniu" kotła sadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mateusz

Aby obniżyć moc kotła to trzeba o kilka sekund wydłużyć postój między podawaniami.

 

Czy jak Pan spala pelety to tworzą kopczyk wychodzący powyżej talerza retorty? - zwłaszcza na bokach bo środek może parę mm wystawać powyżej talerza retorty.

 

Spalanie pelet na kopczyku powoduje mocna brudzenia kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.