Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Wygrzaniem Domu . Proszę O Rady


RadzioRadman

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam PID standard , i problem nie znika temp zadana 55 stopni , pid działa ociężale temp zadana spada do 45 i zaczyna działać po czym długo piec idzie i przeciągnie do 58 stopni , a temp spalin podczas tej pracy to max 80 stopni. Nie wiem dokładnie jaka to wersja ale pisze sas gro z czerwca 2016 , jest pid turbo i pid standard.

Standard tak działa, bardzo powoli i duże wahania zadanej i tu nie poradzisz.

A odstawia się czy cały czas pracuje?

Jaką masz moc kotła ustawuoną w ust serwisowych? 17kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odstawia się co chwilę . Moc 17 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po testach na różnych softach oprogramowania i ustawień kotła , dalej max moich spalin to 90 stopni a normalna praca w granicach 60 stopni, wychodzi na to ze na razie nie mam mam dużego odbioru ciepła i piec pracuje z moca dmuchawy 40 % , przy tak małym nadmuchu nie osiągnę wysokich spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam takie male pytanie. Czujnik kiedy byl czyszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że temp na kotle jest rzędu 46C to wyjaśnia wszystko i nie ma o o czym więcej pisać.

Po prostu z pustego to i Salomon nie naleje

W takim przypadku nie można mówić o temp spalin ani o temp powrotu

Podniosłem temp do 60 i prac jest taka sama , dochodzi wchodzi w czuwanie spaliny spadają do 5- stopni, jak pracuje to wiatrak leci na 45 % i spaliny to max 70 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam takie male pytanie. Czujnik kiedy byl czyszczony?

raz w tyg, zresztą czopuch da się dotykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie ze piec bardzo dobrze odbiera cieplo z dymu. Dobrze by bylo gdybys wstawil jakies fotki paleniska i wnętrza pieca to moze cos sie uda zobaczyć. U mnie przy nadmuchu 29% w dwustanieto spaliny byly cos kolo 250-280 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego o temp. saplin to masz napisane w DTR kotła , więc przeczytaj  instrukcje kotła .

90*  spaliny w kotłach 5 klasy to nic dziwnego , tam masz sprawność wymiennika powyżej 90%  więc spaliny są skutecznie schładzane 

Sprawdź też  czy nie podssysa CI powietrza przy czopuchu na wyjsciu z kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i sierściuch ale sprawność ma do 92 % mimo ruszta wodnego , myslę że tam jest dodatkowy ciag spalin który odbiera ciepło ze spalin na grzanie wody, gdy kocioł szedł mi z mocą dmuchawy 80% spaliny rosły do 150 C, teraz moja moc to max 50 % i często wchodzi w podtrzymanie w PID

post-69197-0-44242600-1513076010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.