Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo Duze Zuzycie Wegla


krypa1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec 16kw z dolnym spalaniem termo tech resika. Powierzchnia do ogrzania 140m2 patrer i pietro. Dom jest nie ocieplony z zewnatrz okna nowe. Dach ocieplony. To jest pierwszy sezon calej inatalacji. W domu jest cieplo. Moj problem polega na tym iz w nocy okolo 12 dokladam do pieca do maxa az sie praktycznie wysypuje rano okolo 7 w piecu jest ciemno pompy nie pracuja na sterowniku pokazuje 35st. Z tego powodu zuzywa mi sie duzo wegla. Wiem ze zuzycie.bedzie duzo bo dom jest nie ocieplony no ale wydaje mi sie ze tak nie powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisać "palenie od góry w kotle górnego spalania". Z drugiej strony firm produkujących kotły górnego spalania jest chyba tysiące,tego  akurat nie znałem . Kolega i tak ma troche szczęścia,że nie kupił kotła typu SKI,koksowego,tu juz byłaby tragedia. Na początek trzeba by było zorientować się co do przekroju kotła,i po stwierdzeniu ze to typowy kocioł górnego spalania,zacząć palić od góry,a potem stwierdzić,że cuda jednak sie zdarzają -idzie mniej opału i mniej czarnego dymu z komina.

 

 

czy to ten? górniak.

 

https://www.ss.lv/msg/lv/construction/plumbing/heating-boilers/boilers-solid-fuel/bbehdj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ten i wylot spalin do wymiennika kotła jest u góry tj pokazuje schemat tego kotła,czyli masz górniaka. Nie pozostaje nic innego,jak zapoznać sie ze sposobem ekonomicznego i ekologicznego sposobu palenia od góry w tego rodzaju kotle,np na stronie

 

http://czysteogrzewanie.pl/ lub

na youtube,filmików jest dużo

 

 

będzie to najprostsze rozwiązanie dla Ciebie,po kilkugodzinnej lekturze będziesz wiedział wszystko nt temat. Sam przez 2 sezony [od czasu kiedy przeszedłem na palenie od góry w kotle Górnego Spalania] paliłem w najgorszym kotle GS wszechczasów - typoszereg SKI i powiem Ci,że stałopalność na 10 kg węgla plus drewno ,dochodziła do 8h,czego przy paleniu od dołu w tym kotle nigdy bym nie osiągnął. Teraz posiadam inny kocioł,ale metode polecam,jak tysiące innych palaczy.

Tak że na początek polecam lekturę ww strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego panstan zastosowalem sie do zalecen odpalilem od gory o godzinie 14 narazie jest ok. Pali sie gajnie wegiel na dole jeszcze jeszcze sie nie spalil. Mimo wszystko juz widze poprawe bo wczesniej musialbym juz przynajmniej ze dwa razy zejsc do piwnicy i dolozyc. Jak na pierwszy raz jestem mega zadowolony jesli dojde do wprawy to mysle ze odczuje to w kieszeni. Dziekuje bardzo za rady. Jesli kolego masz jeszcze jakies wskazowki to chetnie sie do nich zastosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy,czy masz dmuchawe i sterujesz nadmuchem, z dmuchawą też mozna palić, gdy nie ma dmuchawy to na miarkowniku czy nawet stałej otwartej klapce w popielniku,przy czym w wypadku braku dmuchawy potrzebna by była rozetka w drzwiczkach załadowczych +kierownica powietrza wtórnego KPW jak wspomniał kolega lukasior.

 

Generalnie nic od siebie juz nie dodamy,temat jest ogarniety na powyższej stronie www. lub forum, dodam tylko,że zauważalna różnica,oczywiście oprócz oszczedności i ekologii tego sposobu, jest taka,że rozpalając zimny układ dochodzi on do zadanej temperatury w dłuższym czasie,stałopalnośc na zadanej temperaturze kotła jednak sie wydłuża,a ile godzin ona wynosi,zależy od wielu czynników . Oczywiście nie wolno też podkładać,aż do wypalenia wsadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie brakuje tylko KPW, powietrza wtórnego w drzwiczkach załadowczych

 

http://allegro.pl/kierownica-powietrza-wtornego-miarkownik-ciagu-i6632117821.html

 

KPW można zrobic samemu,a służy dopaleniu gazów powstałych w fazie gazowania paliwa. Tak z ciekawości - porównaj teraz pracę na jednym zasypie palonym od góry i od dołu,przy podobnych temperaturach na zewnątrz i jednakowych nastawach miarkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) polecałbym teraz czysteogrzewanie.pl dla rozszerzenia tematu dla etatowego palacza

Pozdrawiam

Panstan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Zębca KWKS16KW, wywaliłem dmuchawę, palę od góry na miarkowniku, dom 200m, ocieplony 10 cm styropianem, na zimę idzie 3 t orzecha II (kiedyś 5t palone tradycyjnie od dołu z dmuchawą) palone dwa razy dziennie po pół zasypu, w mieszkaniu 22 -23 stopnie. Więc nie ma się co zastanawiać, naucz teścia a sam zobaczy ile mu w kieszeni zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.