Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant Ecotec Plus Vc I Pompa Grundfos Comfort


abraxas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

 

 

Od niedawna posiadam w domu piec Vaillant ecoTEC plus VC PL 186/3-5 i pompe grundfos comfort. Mam tez regulator VRC 430. Pompa jest zalaczona w obieg wody ale w zaden inny sposob, elektrycznie nie podlaczona do pieca. Instalator metnie wspominal cos o jakichs specjalnych modulach, ktorych nie mam w piecu i dlatego pompa nie dziala. Czy to moze byc prawda? Czy moze wystarczy podlaczyc zaciski pompy gdzies do listwy zaciskow w piecu ? Jesli tak to do jakich ?

Pytania moga wydac sie proste ale trudno mi bylo znalezc informacje o tym.

 

I jeszcze jedno pytanie dotyczace pieca. Czy istnieje mozliwosc wlaczenia obnizonej temperatury poprzez proste zwarcie lub rozwarcie jakiegos styku czy musze posiadac modul modemu - jak to tlumaczyl instalator? Chcialbym zalaczac obnizona temperature poprzez uzbrojenie alarmu - zwierajac przy tym styk przekaznika.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem znajdziesz instrukcję obsługi. Ten sterownik ma dość duże możliwości sam w sobie i przy rozbudowie. Oto adres :

http://www.mizar.pl/Vaillant/2096

 

A teraz jeszcze zdjęcie szyny w kotle.

post-4692-1234512796_thumb.jpg

Sterownik wg instrukcji steruje kotłem. A sterownik kotła zarządza pozostałymi urządzeniami. Najlepiej zapoznać się z instrukcją obsługi pod w/w adresem.

Pompy należy podłączyć pod szynę w kotle tak c.o. jak ic.w.u. Jeśli występuje. Posiada też funkcję obniżenia temperatury nastawiana dla cyklu dziennego i tygodniowego. miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to instrukcja do regulatora 330. Ale moze moj blad - moze mam sie wzorowac na tym bo sa podobne ?

Zlacze (tylko w instrukcji) w piecu tez wydaje sie troche inne. Nie ma na przyklad zlacz "pumpe" <_<

Przepraszam jesli te wnioski sa zbyt lakoniczne. Poprostu jest to dla mnie nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to instrukcja do regulatora 330. Ale moze moj blad - moze mam sie wzorowac na tym bo sa podobne ?

Zlacze (tylko w instrukcji) w piecu tez wydaje sie troche inne. Nie ma na przyklad zlacz "pumpe" <_<

Przepraszam jesli te wnioski sa zbyt lakoniczne. Poprostu jest to dla mnie nowy temat.

 

Już spieszę z przeprosinami zasugerowałem się "30"

Teraz właściwy

 

Regulator pokojowy eBUS calor MATIC 430

Regulator Vaillant ze złączem komunikacyjnym eBUS, dla jednego obiegu grzejnikowego, z zegarem programującym tygodniowym,z możliwością sterowania czasowego obiegiem co, zasobnikem cwu, oraz pompą cyrkulacyjną i/lub zewnętrzną pompą c.o. (po dołożeniu modułu VR 40)Informacje ogólne o regulatorach do kotłów. Odpowiednio dobrany regulator pozwala na komfortowy dobór temperatury w pomieszczeniach w połączeniu z oszczędnym wykorzystania paliwa (gaz, olej, energia elektryczna).

 

Dzięki temu że regulator posiada programator tygodniowy można zaprogramować kocioł tak by grzał tylko wtedy kiedy tego oczekujemy np.

 

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 8 i od 16tej do 22-ej utrzymywał komfortową temperaturę na poziomie np. 22 stopni Celsjusza a w pozostałych godzinach ekonomiczną temperaturę 19 stopni.
  • w sobotę i niedzielę gdy przebywamy w domu, w godzinach np od 7 do 22 zaprogramowane są 22 stopnie a w pozostałych godzinach 19 stopni.

Oczywiście nastawień tych dokonuje się jednorazowo a wbudowany zegar z kalendarzem tygodniowym automatycznie przestawia ustawienia w zależności od dnia tygodnia.

 

Ponad to regulator może sterować pracą zasobnika ciepłej wody, godzinami w jakich pracuje system cyrkulacja ciepłej wody.

 

Regulatory pogodowe wyposażone są dodatkowo w zewnętrzny czujnik temperatury dzięki któremu regulator steruje pracą kotła kondensacyjnego tak aby pracował na najbardziej optymalnych parametrach zakresu kondensacji.

 

czyli posiada możliwość sterowania pompa c.o. oraz możliwość podłączenia jeszcze jednej pompy c.o. lub cyrkulacyjnej za pomocą dodatkowego modułu.

 

Ale przeczytałem też DTR kotła. Przecież ten kocioł posiada wewnętrzną elektroniczną pompę obiegu c.o. To po co ta pompa zewnętrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.