Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmniejszenie Otworu Pg Który Wariant Wybrać


tofek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zmniejszyć otwór PG w kotle DS, ponieważ mam nadmierny ciąg kominowy, który wariant wybrać z poniższych rysunków.

Prześwit PG jest o wymiarach 19x10cm, a chce go zmniejszyć o prawie 2/3.

 

post-20916-0-51265700-1478981461_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam : nie ma znaczenia który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż takiej wiedzy, więc zadałem pytanie na forum, ale wydaje mi się, że wchodzi tu jeszcze kąt wychylenia klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątem pochylenia ograniczasz ilość PP. Kąt 45* to ok 100% PP a mniejszy to odpowiednio mniej, w stosunku do wymiarów otworu PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy w 1 przypadku otwarcie nie będzie większe niż w 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy minimalnym wychleniu klapki w 1 będzie większe do 2 ale przy wiekszym wychyleniu takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chodzi mi o zmniejszenie otworu PG bo w ostatniej fazie jak kocioł dochodzi do nominalnej to słychać takie fufufufufu i klapka drży. To wg. Ciebie który wariant będzie eliminował ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pilnuje wychylenie klapki ? , jeśli miarkownik to może obciążyć klapkę to nie będzie drżenia klapki a wilkość i kształt otworu wg mnie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miarkownik, na orginalnym otworze mam za mocny ciąg i gotuje mi wodę (bulgotanie) i dlatego muszę zmniejszyć otwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz doświadczalnie sprawdzić czy zmniejszenie otworu coś da bo kształt to raczej jest bez znaczenia. Zaklej np czymś otwór i praktykuj różne wielkości otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj łańcuszek w np. połowie ramienia miarkownika i będziesz miał mniejsze uchylenie klapki. Odnośnie rysunku - jeśli czerwone jest zasłoną  to  2 i 3 zmniejszy wpływ powietrza jednakowoż wg mnie 3 jest najlepsza opcją gdyż zaciąg  będzie równo rozprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tofek

To, co kolega proponuje, jest zmniejszeniem maksymalnej ilości powietrza. Na rezonans z powodu zbyt mocnego ciagu to raczej RCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK miałem zamontowany i smolił mi wymiennik. Na próbę zmniejszyłem otwór PG (kartonem) i pole powierzchni wynosi 57cm2 (jak w MPM 19kW). Kocioł pracuje stabilnie sadza biała na wymienniku, uważam że jest to optymalna opcja. Jedyna wkurzająca rzecz to, że przy dojściu do zadanej łańcuszek drży i słychać fufufufu. Ale miałem przysłonięty otwór jak w opcji 1 powyższych rysunków.

Teraz wypośrodkowałem wszystkie opcje i wyciąłem z kartonu (na próbę) przysłonę z otworem czekam jak wyschnie silikon i będę rozpalał.

Rysunek poniżej.

post-20916-0-59058700-1479024355_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak on [RCK] niby to miał robić? ;D Rozpylał Ci tę smołę w kociołku?

No nic, kombinuj, wiecej się nie wtrącam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiasz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wolniej rozpalać to przy dojściu do zadanej nie bedzie raptownego ograniczenia PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drewniak Masz rację za szybko rozpala mi się węgiel, jak to ograniczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć dopływ PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK miałem zamontowany i smolił mi wymiennik. Na próbę zmniejszyłem otwór PG (kartonem) i pole powierzchni wynosi 57cm2 (jak w MPM 19kW). Kocioł pracuje stabilnie sadza biała na wymienniku, uważam że jest to optymalna opcja. Jedyna wkurzająca rzecz to, że przy dojściu do zadanej łańcuszek drży i słychać fufufufu. Ale miałem przysłonięty otwór jak w opcji 1 powyższych rysunków.

Teraz wypośrodkowałem wszystkie opcje i wyciąłem z kartonu (na próbę) przysłonę z otworem czekam jak wyschnie silikon i będę rozpalał.

Rysunek poniżej.

Skoro Rck  u ciebie się nie sprawdza, choć to dziwne, bo powinien w twoim przypadku ;)

 Jak masz możliwość idź na całość i zrób dosłownie jak w Mpm-ie. Od strony popielnika zrób przesłonę, którą można regulować ilość PP  :)

Ta przegroda spełni też dodatkową czynność, to  czym pisze kolega Drewniak. Jak przesłonisz ją ( mi zasłania ok połowę wlotu) To przy rozpalaniu,klapka mocno uchylona przez miarkownik do kotła dostaje się sporo mniej PP spokojniejsze rozpalanie. Ale jak miarkownik klapkę przymknie, nie będzie ona ograniczać małej ilości przepływającego powietrza. 

Pozdrawiam. Grzegorz  

post-65457-0-08969600-1479043268_thumb.jpg

post-65457-0-51224900-1479043297_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gredy obecnie mam otwór 9x6cm jak w MPM 19kW, proponujesz jeszcze jej zmniejszenie na 9x3cm.

Obecnie ratuje się klapą na czopuchu i przymykam na 1 ząbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie 9x6 Ale od strony popielnika zrób sobie dodatkową przesłonę, którą można regulować.

Sam sobie wtedy wypracujesz w swoim kotle idealny otwór, który będzie spełniał twoje oczekiwania ;)

Moje zdjęcia ,to wewnętrzna strona drzwiczek, własnie z taką regulacją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.