Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylacja Grawitacyjna- Rura Kominowa Pod Skosem?


emir

Rekomendowane odpowiedzi

Odchylenie od pionu lub załamanie kanału wentylacyjnego zmniejsza ciąg w kanale,

przez co zmniejsza się ilość wymian powietrza w danym pomieszczeniu.

 

Zgodnie z przepisami 

PN-83/B-03430/Az3:2000 „Wentylacja w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymagania.”
PN-89/B-10425 „Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły. Wymagania techniczne i badania przy odbiorze”
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

Odchylenie osi kanału wentylacyjnego od pionu nie może przekroczyć 30 stopni , czyli 60st od poziomu będzie dopuszczalne.

 

 

PS

Masz ponoć fachowców od kominów , ich powinieneś wpierw pytać jaki masz obecnie ciąg i jaki będzie przy zmianie osi kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym ale będą dopiero 4 października. Poprzedni właściciel domu postanowił po prostu zrobić dziurę w ścianie do sąsiadującego pomieszczenia i chciałem to tymczasowo poprawić (do wiosny). Mam w planie wyprowadzić rurę do strychu nad tym pomieszczeniem. W linii prostej będą 2 metry przewodu a po skosie o 80 cm więcej i nie wiem czy to ma sens Wg tego będzie działać: http://rekuperacjalodz.pl/tmasl-32/61-jaka-powinna-by-wentylacja-grawitacyjna.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.