Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Olejowy + Kominek Z Płaszczem + Boiler Z Grzałką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem domek o powierzchni ok 75 m2. Poniewaz ogrzewanie jest tylko elektryczne musze je wymienic. W gre wchodzi jedynie piec olejowy (uklad zamkniety z wbudowanym naczyniem przeponowym) do CO oraz boiler elektryczny z wezownica do CWU. Przy okazji remontu chcialem zainstalowac kominek z plaszczem wodnym i dodatkowy bufor bym mogl palic w kominku z pelna moca a energie uzyskana magazynowac by ja potem wykorzystac. Jako zabezpieczenie kominka chce zalozyc otwarte naczynie wzbiorcze z uzupelnieniem wody i odplywem nadmiaru do kanalizacji. Dom ma dwie kondygnacje.Na parterze jak i na pietrze beda po trzy grzejniki panelowe plus jeden drabinkowy w lazience na pietrze. Nie wiem tylko jak to wszystko polaczyc w calosc. Potrzebuje schematu dla hydraulika by mial wszystko rozrysowane od A do Z zawor po zaworze , kolanko po kolanku gdyz mieszkam w Irlandii a miejscowi hydraulicy montuja zazwyczaj proste instalacje typu CO olejowe lub gazowe i na tym ich doswiadczenie sie konczy. Sam nie jestem hydraulikiem jakkolwiek mam jako taki zmysl techniczny. Wykombinowalem to mniej wiecej tak ze piec olejowy bedzie podpiety tylko pod obieg grzejnikow przez co nie bedzie ogrzewal wody w buforze a jedynie grzal bezposrednio domek przez co czas reakcji na zapotrzebowanie na cieplo bedzie krotszy. W lecie CWU bede ogrzewal elektrycznie jednak w zimie bede palil w kominku i przez wezownice chce doladowywac boiler CWU z bufora. Poza tym chce wykorzystac energie z bufora takze do ogrzewania domu. Czy moge liczyc na wasza pomoc w rozrysowaniu schematu? Nie wiem tez jaki bufor kupic tzn jaka pojemnosc i ile wezownic. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze zadam czegos krojonego na miare a nic nie jest za darmo. Wiem ze na tym forum znajde wielu wybitnych fachowcow wiec w tym watku prosze o dyskusje i poddanie kilku pomyslow na rozwiazanie problemu . Gdy juz zdecydujemy jak instalacja ma wygladac chetnie zlece komus zaprojektowanie jej krok po kroku. Mam nadzieje iz tu rozwiaze moj problem. Pozdrawiam wszystkich mi zyczliwych. Przepraszam za brak polskich znakow. Czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ten elektryczny bojler? Koszt podgrzewu cwu olejem czy energią elektryczną  będzie podobny i nie widzę sensu stosowania bojlera z grzałką. Kominek z płaszczem wodnym może być dodatkowym źródłem ciepła ale do instalacji grzejnikowej bufor będzie zbędny. Jak już ma być kominek i kocioł olejowy to całkowitym nieporozumieniem jest elektryczny podgrzew cwu. Proponuję rozważyć zastosowanie podgrzewacza z dwoma wężownicami i odpuścić sobie podgrzewanie energią elektryczną. Gotowe schematy znajdziesz na stronach producentów kominków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.