odpowietrznik Opublikowano 29 Maja 2016 #1 Opublikowano 29 Maja 2016 Witam Szanownych Forumowiczów Instalacja składa się z : kocioł kondensacyjny,sprzęgło,pompa Grundfos Alpha 2,zawór mieszający 3d z siłownikiem,moduł mieszaczowy Chciałbym spytać czy poniższe czynności regulacji przepływów na rotametrach dla instalacji ogrzewania podłogowego są poprawne,jeżeli nie proszę o ewentualne poprawki. 1)Bez siłowników na rozdzielaczach jeżeli takowe są przewidziane 2)Ustawienie na rotametrach tego samego przepływu powiedzmy 1,5 l/min 3)Ustawienie pompy na charakterystykę stałego ciśnienia CP1 lub CP2 w zależności która z nich da wymagany przepływ 4)Pomiar temperatury wewnętrznej w poszczególnych pomieszczeniach 5)Zaczynamy regulacje od pomieszczeń w których temperatura jest wyższa od założonej poprzez obniżenie przepływu w pętli (tlach) dla danego pomieszczenia aż do uzyskania temp.komfortowej 6)Zwiększamy przepływy na rotametrach w pomieszczeniach gdzie temp.jest zbyt niska 7)Jak uzyskamy pożądaną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach zakładamy siłowniki na rozdzielacze a pompę nastawiamy na funkcję Autoadapt Nie wiem jak się ma do regulacji przepływów nastawa temp.zasilania podana na obieg OP co wiąże się z ustawieniem krzywej grzewczej dla obwodu mieszacza.(ustawić powiedzmy 40 stopni dla zewnętrznej -20 ?) i wtedy można przejść do regulacji przepływów? Taka regulacja pewnie zajmie kilka dni ze względu na dużą bezwładność podłogówki(aby temp.w pomieszczeniach się ustabilizowała)? Będę bardzo wdzięczny za wskazówki bardziej doświadczonych kolegów.Dziękuję
Gość Digitrax Opublikowano 29 Maja 2016 #2 Opublikowano 29 Maja 2016 A po cholerę ten zawór 3D za sprzęgłem przy kotle kondensacyjnym ?
odpowietrznik Opublikowano 29 Maja 2016 Autor #3 Opublikowano 29 Maja 2016 Instalacja mieszana grzejniki + OP stąd 3D ale jego obecność lub brak nie ma związku z tematem)
AdamGuitar Opublikowano 31 Maja 2016 #4 Opublikowano 31 Maja 2016 Regulacje przeprowadza się dla kompletnego układu z wszystkimi odbiornikami i armaturą zgodnie z wyliczonymi wartościami dla poszczególnych obiegów. Poprawki dopiero po dłuższym okresie eksploatacji. na temperaturę wpływ ma wiele czynników w tym kierunek wiatru , rzeczywiste eksploatacyjne zapotrzebowanie na ciepło, częstotliwość otwierania drzwi i inne. Stąd właśnie potrzebny jest dłuższy okres eksploatacji aby nanieść poprawki nastaw.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.