Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Pieca Gazowego. Czy Jest Sens Montować Piec Starego Typu Z Otwartą Komorą Spalania W Dzisiejszych Czasach


Skatinator

Rekomendowane odpowiedzi

http://olx.pl/oferta/piec-gazowy-ferroli-CID628-IDd7EEH.html#7578917107  jeszcze jeden znalazłem. ten bez zasobnika jest tylko nie wiem co to za model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też wygląda nie źle , jest taki jak mój tz. bez zbiornika .

Moc nie wiadoma może być trzy palniki to wtedy chyba od 16 do 23 kw lub cztery tj. od 23 do 32 kw. Za gruba rura na wylocie nie chciało się dopasować .

Moc pieca zmienia się na zaworze ciśnienia gazu , można zejść do jego minimum .

Wykonuje to serwisant za pomocą u-rurki , prosta czynność łatwy dostęp można później ruszyć samemu śrubkę ciut w lewo mniej lub prawo więcej , później należy kilkakrotnie sprawdzić czy dobrze odpala .

Poszukaj w internecie instrukcji to tego pieca tam będą dane jakie ciś. dla jakiej mocy i wiele innych materiałów .

Tragedii w zużyciu gazu  nie będzie , raczej powinien spalić mniej po regulacji .

Mój za luty spalił 180 m3 grzeje lekko ponad 100 m  do temp.20-21 czyli średnio 6m3/dobe teraz w marcu podobnie czasem 5m3 .

To co zaoszczędzisz po tanim zakupie włóż w ocieplenie domu/dachu to najważniejsze bo piece spalają podobnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wersja 16-23kw. chodziła podobno 7 sezonów. z wyliczeń wychodzi mi że potrzebuję ok 15 kw do ogrzewania domu. tak więc przy obniżeniu mocy do minimum powinno być ok. a jak z trwałością tych pieców? rozumiem że to jest to samo co mój piec tylko ma modulację palnika i elektrozapłon. na samą świeczkę mój piec zużywał ponad 1 m3 na dobę. da się do tego podłączyć sterownik pokojowy euroster 2000 bo taki mam przy starym piecu? za te pieniądze jakby pochodził z 5 lat to byłbym zadowolony. audikom właśnie czytam Twoje posty o tym piecu na elektrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój za luty spalił chyba niecałe 300 metrów a w domu 19/17 tak więc chyba niewąsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audikom używasz tego sterownika euroster 2000 czy kocioł chodzi bez niego? zmniejszenie mocy wpłyneło na mniejsze grzanie komina, spadek zużycia gazu? czy podczas transportu kotła musi być w pozycji stojącej czy mogę go położyć na tylnie siedzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten piec ferroli był uruchomiony w 2004 roku i chodził jako awaryjny bo był węglowy. 11 lat to trochę sporo. chociaż z drugiej strony mój stary chodzi bezawaryjnie od 18 lat jako jedyny piec w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzysta metrów ,no to masz z czego zejść z takim zużyciem .

Modulacja to tak pięknie nazywają marketingowcy regulacje mocy palnika .

Bywa zapewne automatyczna, w naszym prostym słupku jest ręczna tak jak opisałem wcześniej .

Automatyka w nim jest Honeywella prosta i zapewne ogólnie dostępna , pompa Willo też bdb marka , rur palnika na razie nie namierzyłem .

Mam taki sam sterownik jednak po przemyśleniu nie używam ( oszczędność przy jego użyciu wg. serwisanta to ok. 5% choć też nie koniecznie ) .Chodzi na okrągło na drugim stopniu pompy regulowany termostatem (czyli jak zagrzeje to wyłącza gaz i tak co kilkanaście minut ).

Zamontowanie go jest proste więc możesz spróbować ze sterownikiem i bez .

Zmniejszyłem moc jednak w czasie różnych temperatur na zewnątrz więc było porównanie nie wiarygodne i nie mogłem stwierdzić czy mniej spalił .

Lekko ją podniosłem i tymczasem porzuciłem eksperymenty bo ogólnie nie jest żle 

Zauważalny efekt to że na zmniejszonej mocy grzeje wodę dłużej +/- 7/8 minut ,wylot trochę chłodniejszy .

Na trochę podwyższonej grzeje mi teraz +/- 5/6 minut.

Tymczasem tyle bo muszę zająć się wnuczką , później coś dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , mała śpi .

Więc transport : wysoki jest na 90 cm ,w najszerszym miejscu (od przodu za wylot) ma 60 cm . 

Przewoziłem go na boku Scenikiem z wyjętymi tylnymi siedzeniami .

Jest ciężki więc raczej za te wystające rurki lepiej nie łapać bo są delikatne .

Czy przejedzie na tylnym siedzeniu ( zależy czego) , cóż Polak potrafi jak to mówią 

wymiary masz jak masz siłę i silnego pomagiera do załadunku możesz próbować .

Lepsze by było jednak kombi czy van .

Co do zużycia pieca : parę lat temu ludziska się bali gazu bo przychody były niskie , teraz jakby się to poprawiło i koszty innych paliw są podobne .

Więc nie używali kociołków za często , jeżeli chcesz dociekać możesz grzecznie zapytać o rachunki za gaz z lat poprzednich , lecz nie wiem czy to tylko nie skomplikuje wyboru .

Czyszczenie przed sezonem wymiennika można wykonać samemu nylonową szczoteczką jak do butelek podobnie długą o średnicy ok. 1 cm (widziałem gdzieś takie w sklepie technicznym , można ją przyciąć jak będzie za szeroka).

Palnik też należy zdemontować i wyczyścić rury , podobnie szczotką ze sztucznego włosia. Znajdziesz instrukcje tam o tym będzie .

Podłączenie do instalacji : jest jeden z niewielu kociołków który podejmie prace w instalacji otwartej (zbiornik wyrównawczy u mnie na ponad 4 metrach ) , podłączenie wodne proste ( ja dałem zawory, co by można go wypiąć ) ,

gazowe doprowadzić w pobliże na sztywno a końcówkę do pieca dałem elastyczną ,po przemyśleniu postawiłem go bokiem do ściany i mam dobry dostęp tak z przodu jak i z tyłu .

Zalecam zamontowanie czujnika gazu , dzisiaj nie jest to już drogie +/- 60 zł a jesteś spokojniejszy .

Czy używane to dobry wybór , sam zapewne wiesz że to tak jak z samochodem dobrze trafisz jesteś zadowolony i śmiga jeszcze parę lat , jest ryzyko jest zysk .

Ja trafiłem dobrze , mało tego zaczynam się rozglądać za czymś podobnym co by wziąć na zapas .

To tyle , jak coś mi przyjdzie nowego to napiszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.