Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens 200W - Problem Z Wyregulowaniem


hmepg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam mały problem z ustawieniem swojego pieca, no ale może od początku.

Budynek nowy.
Ściany 25 cm styropianu
Dach - 30cm styropianu
Podłoga 20 cm styropianu
Rekuperacja z odzyskiem ciepła

Ogrzewania na parterze - podłogowe
Ogrzewania na piętrze - grzejniki bez termostatów

Instalacja:
1. Kocioł Vitodens 200
2. Divicon do rozdziału obiegów grzejnych - osobno podłogówka na parterze i grzejniki
3. Vitotrol 200A - osobny na podłógówkę na parterze i osobny na grzejniki na piętro.
4. Do CWU Vitocel 150l

Chciałbym, aby temperatura ustawiona na Vitotrolu była faktyczną temperaturą osiąganą na parterze i na piętrze, czyli na parterze ustawiam 21 stopni i tyle jest w pomieszczeniach, na piętrze daję 19 i też tyle jest.
W tej chwili mam 23,2 stopnia na parterze i 22,8 na pietrze przy temperaturach zadanych na Vitotrolach 11 stopni, więc ni w dupę ni w oko. Nie po to są te urządzenia, aby zadawać temperaturę o kilkanaście stopni niższą, żeby uzyskać o kilkanaście stopni wyższą smile-2.gif
Krzywa grzewcza podłogówki - 0,5
Krzywa grzewcza grzejników - 1,4

Na Vitotrolach ładnie pokazana jest temperatura z czujnika zewnętrznego.

Czy mogę prosić o pomoc w ustawieniu kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Zmniejszyłem krzywe i faktycznie temperatury się zmieniły.

Nie chciałbym czegoś uszkodzić, dlatego przed jeszcze większą zmianą mam jeszcze jedno pytanie. 

W instrukcji obsługi jest kilka zakresów krzywych grzewczych:

A - Instalacja ogrzewania podłogowego, nachylenie 0,2 do 0,8

B- Ogrzewanie niskotemperaturowe, nachylenie 0,8 do 1,6

C - Instalacja grzewcza o temperaturze wody w kotle powyżej 75°C, nachylenie 1,6 do 2,0

 

Co do instalacji podłogówki to wiem jaki mam zakres bo jest to w oczywisty sposób napisane - krzywa A

Nie wiem natomiast jaki zakres obowiązuje mnie przy grzejnikach? Czy zakres B czy też C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, dopiero zmieniłem piec gazowy na nowy viessmann Vitodens 200-W 26 kW ze sterownikiem vitatronic 200 typ HO2C, sterownik pokojowy vitatrol 200 i czujka pogodowy, mam grzejniki konwektorowe, dom 200m2 z piwnica gdzie też są grzejniki. moje pytania są takie? 

1. czy to są dobre grzejniki do tego kotła gazowego ?

2. moja grzewcza ustawiona jest nachylenie 1,4 natomiast poziom 4, przy temperaturze na zewnątrz  10 stopni i w domu ustawione na 23 stopnie, spalanie wychodzi  ogrzewanie pomieszczeń 70kWh a bojler 30kWh według wykresu z aplikacji ViCars, czy to dużo ? jeśli tak proszę o radę jak ustawić krzywą grzewczą,

pozdrawiam

IMG_20190318_123500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę odświeżę temat.
Parter - podłogówka

Na Vitotrolu ustawione 12stopni w domu.

Na dworze 3 stopnie

W domu 25 :)

Parter - grzejniki

Na Vitotrolu ustawione 17stopni w domu.

Na dworze 3 stopnie

W domu 22 :)

 

Na piecu -

Na dworze 3 stopnie

W domu 18 stopni - nie wiem czemu? Powinno być jak na Vitotrolach.

 

Krzywe grzewcza grzejników

Nachylenie 0,9

Poziom 0K

 

 

Krzywe grzewcza podłogówki

Nachylenie 0,3

Poziom 0K

 

Podsumowując.

Niskie temperatury ustawione 12 i 17 w domu a na vitotrolach wyświetla się odpowiednio 25 i 22 stopnie.

4 poprzednie latamiałem takie same ustawienia i w domu miałem 21-22 stopnie. Teraz pomimo obniżenia temperatur w domu cieplej :)

Macie może jakieś pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.