Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Paleniem Od Góry


Nowy41

Rekomendowane odpowiedzi

100'C to troche malo ,jak na spaliny. Nie boisz sie o komin??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Sterownik po dwóch godzinach od nie osiagniecia zadanej temperatury wylacza mi dmuchawe ( wcześniej ja osiąga - i z dwie godzinki mi dmucha/ nie dmucha)  i czesc wegla się nie spala. Zostaje jakiś taki zwir czy cos. Czy musze wymienic sterownik czy tez można cos z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w układzie 250 litrów i tez potrafi się 2 godziny rozpalac tzn. daje węgiel na góre drewno i rozpalam, drzwiczki na dole otwarte, przychodze po pol godzinie, na piecu jest gdzies do 60 stopni, na rozpalone u gory drewno dorzucam szufelke drobnego wegla zeby szybciej podniesc temerature, drzwiczki na dole zamykam, miarkownik przejmuje dowodzenie, wlaczam pompke, po 2 godzinach mam na piecu 65-70 stopni i grzejniki jednakowo cieple. Uklad ma duzo wody bo jest gorne zasilanie i rury grube, grzeniki aluminiowe, w rurach duzo wody po prostu.

 

Natomiast ktos pisal o goracym czopuchu, nie raz czytalem jakoby niektorzy pisali ze czopuch ma byc zimny, u mnie jest caly czas gorący co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie ,co.znaczy goràcy/zimny. Dla osoby która siedzi troché w temacie 150'C spalin na czopuch, to troche zimno. Dla laika, przytkniecie dloni do czopucha I nie móc utrzymania jej ,ale nie oparzenia. To juz goràcy. A konkretnie ,na wylocie z komona ,temp spin nie ppwinna byc mnoejsza niz 50'C. Jesli na wylocie spalin z pieca ,bedziesz mial 160-220. Powinno byç ok :) Choc te tem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.