Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapchana Instalacja


alberto6

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam.

Od niedawna jestem właścicielem mieszkania (blok z 2007/2008 roku).
Ogrzewanie - gazowy kocioł dwufunkcyjny Saunier Duval Combitek f21e, 4 kaloryfery i 2 drabinki - po jednej w łazience i toalecie.
Kilka dni temu zdecydowałem się na wykonanie przeglądu kotła, z racji tego, że nie znam historii przeglądów (o ile robił je w ogóle poprzedni właściciel).
Przegląd przeglądem, ale nie podobała mi się praca i sposób nagrzewania mieszkania.
Podczas włączania ogrzewania na max (pokrętło na 5), kocioł załącza sie, podgrzewa wodę, ale podgrzewnie trwa to około 30-60 sekund (wyjątkiem jest włączenie kotła, gdy woda w obiegu jest całkowicie zimna - trwa to około 2 minut) wskaźnik temperatury momentalnie osiąga maksymalną wartość ok 75 stopni, pompa pracuje jeszcze przez kilka minut, pompuje wodę. W szybkim czasie temperatura na wskaźniku spada do niskiej wartości i cały cykl zaczyna się od nowa. Cykl ten trwa kilka minut. Mieszkanie nagrzewa się strasznie wolno, kaloryfery zaczynają się robić ciepłe od góry i baaaardxo wolno się nagrzewają. Powrót wody do kotła jest praktycznie zimny.
Wezwałem na przegląd autoryzowany serwis. Serwisant spędził w sumie u mnie 4 dni. Jak twierdzi piec jest sprawny.Przegląd obejmował: "pełny przegląd, - czyszczenie kotła, płukanie palnika, pompowanie naczynia przeponowego (wymiana zaworka), wymiana zaworka 3d oraz bezpieczeństwa. Podmieniono też pompę w celu wyeliminowania jej usterki. Dłubali nawet paluchami w rozdzielaczu....przy wszystkich kaloryferach włączając je w różnych kombinacjach.
Padła diagnoza - zapchana instalacja CO. Serwis twierdzi, że środki chemiczne w tym przypadku na niewiele się zdadzą i że instalacja musi być zatkana czymś poważniejszym (np. jakimś kamieniem, tynkiem z etapu montażu).
Mieszkanie było wcześniej wynajmowane, więc lokatorzy nie do końca mogli też zwracać uwagę na pracę kotła. 
Serwis zdecydował się na tymczasowe zmiejszenie mocy piecyka, dzięki czemu zdecydowanie dłużej podgrzewa wodę i mieszkanie nagrzewa się dużo szybciej. Podłączyli też zakupiony przeze mnie sterownik. 
Ale jest to rozwiązanie raczej tymczasowe.
Dziś odwiedzili mnie również panowie ze spółdzielni, którzy praktycznie nawet bez podejmowania jakichkolwiek działań winę zaczęli od razu zrzucać na piec. Mają też zaplanowaną wizytę jutro rano w celu "przepychania mechanicznego" jakimś 10-cio metrowym ustrojstwem.
Chciałbym zapytać, czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i czekam na ewentualne propozycje rozwiązania problemu.
A może jednak warto zastosować na początek jakąś chemię do czyszczenia instalacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka namierzona, ale problem goni kolejny problem.

Panowie ze spółdzielni połączyli powrót z pieca z powrotem na rozdzielaczu i piec pracował tak jak powinien.

Problem więc leży gdzieś na tym odcinku.

Niestety, podczas napełniania prawdopodobnie zapowietrzyli cały układ. Podczas uruchamiania, z kotła dobiegają dziwne szumy, nagrzewa się tylko jeden grzejnik i to nie cały. Żona niestety zostawiła w tym stanie włączony piec przez około godzinę - mam nadzieję że nie trafiło pompy czy czegoś innego. Kaloryfery odpowietrzyłem wszystkie - leci sama woda. Pompa również odpowietrzona....ale nie wiem co zrobić dalej.

Niestety o całej sytuacji powiedziała mi dopiero po moim powrocie z pracy i czeka mnie dziś niezbyt ciepła noc (piec zostawiam wyłączony).

Co jeszcze ewentualnie mogę sprawdzić (odpowietrzyć w piecu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.