Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapchany otwór wentylacyjny


Oldeq

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy przystepujesz do akcji?

Masz już plan jak się za ten problem zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. 🙂

Hejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vład... czy do wszystkiego będziesz dzwonić po fachowca
Nie, policzę na palcach jednej ręki fachowców których w życiu wezwałem.To co lubię i potrafię robię sam, ale ciorać z kominem się już nie będę, nawet wentylacyjnym. A mieszkam w domu z lat 50tych, w którym zawsze jest coś do zrobienia i wiem, że braknie mi życia, a wszystkiego nie zdążę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkany kanał wentylacyjny czy dymowy to banał. Taki problem należy samemu starać się rozwiązać. Dopiero gdy okaże się że bez specjalistycznych narzędzi nie da się usterki usunąć, powinien wkroczyć fachowiec.

Powiem ze swojego doświadczenia że 80% sukcesu w takich sytuacjach jest chęć przyjrzenia się problemowi i chęć aby spróbować samemu go rozwiązać. By nie bać się wyzwania i uwierzyć we własne umiejętności i możliwości. 

Sam zawsze konserwowałem kocioł i komin, ogrzewacz wody w łazience ,hydrofor,sam doglądam i naprawiam kosiarki,pralkę,  sam maluję dach , okna i mieszkanie. Sam zrobiłem renowacje mebli i nauczyłem się położyć rury PCV pod zimną i ciepłą wodę w łazience i kuchni. Położyłem płytki, itp itd.

Takie prace i zrobienie czegoś we własnym zakresie wymusza skromny budżet ale zdobycie takich umiejętności przynosi  satysfakcję i wiarę, że większość usterek można samemu usunąć i mieć frajdę. Potrzeba tylko chcieć:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Panowie obydwoje rację. W tamtym roku u schyłku cen robiłem meliorację domu. 2 tonowa koparka za 70zł/h i gość który nie tylko siedział za dżojstikiem, ale robił równo ze mną. Całość wyszła 6tys zł, w tym 1400zł za koparkę i 2.3tys za żwir. Oczywiście łopatą wyszłoby jeszcze taniej. Wyobraźcie sobie ile skasowałaby firma. Słyszałem że nawet 25tys. Dlatego nie będę oszczędzał 100zł za fachową robotę kominiarza, ale owszem najpierw spróbowałbym sam, ale tak jak pisze ktoś o robieniu wyciorów z butelki, to już lekka przesada. Wczoraj kolejny raz przykręcałem silnik w kosiarce, bo znów się wyłamał, także też jak najbardziej jestem za tym, żeby starać się w miarę możliwości robić większość rzeczy samemu, bo kupowanie kosiarki co 3-5 lat też jest dla mnie bez sensu.



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi:)

Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam temat troszeczke nny,posiadam okap taki z filtrem lecz on nie ma podłączenia do komina teraz chce go przerobić to znaczy wyciąć w nim otwór i podłączyć rórą pcv 150 mam do komina tylko przez strych,poddasze nieuzytkowe czyli jakieś 90 cm w pionie do sufitu i 2 metry w poziomie ma poddaszu czy tą rurę należy ocieplać czy ta rura na tym poddaszu nie będzie się w zimie skraplać...itp doradzćie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.