Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam, obejrzałem kilka waszych rysunków jak podłączyć zbiornik wyrównawczy w instalacji otwartej , jestem laikiem w tej dziedzinie i wciąż nie moge pojąc dlaczego rura wzbiorcza która podłączona jest od spodu zbiornika łączy się również z górą zbiornika , czy nie wystarczy że będzie podłączona tylko od dołu , zbiorniki z jakimi spotkałem się w sklepie mają tylko 3 otwory , na mój rozum jeden to rura wzbiorcza ,drugi przelewowa a trzeci odpowietrzenie .jak na takim zbiorniku zrobić obieg wody żeby nie zamarzł w zimie , czy rurka powrotna tego obiegu musi być tej samej średnicy co rura wzbiorcza , nie chciał bym grzać tym zbiornikiem strychu .

Prosze o oświecenie mnie w tym temacie i z góry dziękuje za wyrozumiałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Do spodu naczynia podłącza się rurę wzbiorczą a od góry naczynia wzbiorczego rurę bezpieczeństwa średnica wewnętrzna minimum 25 mm. Można użyć tylko jednej rury bezpieczeństwa i podłączyć ją od spodu i od góry naczynia wzbiorczego, ale tylko gdy użyty jest 1 kocioł o mocy poniżej 25 kW.

A to powinno Ci wyjaśnić wszystko.

PN_91_B02413_bud_instal_co.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, obejrzałem kilka waszych rysunków jak podłączyć zbiornik wyrównawczy w instalacji otwartej , jestem laikiem w tej dziedzinie i wciąż nie moge pojąc dlaczego rura wzbiorcza która podłączona jest od spodu zbiornika łączy się również z górą zbiornika , czy nie wystarczy że będzie podłączona tylko od dołu , zbiorniki z jakimi spotkałem się w sklepie mają tylko 3 otwory , na mój rozum jeden to rura wzbiorcza ,drugi przelewowa a trzeci odpowietrzenie .jak na takim zbiorniku zrobić obieg wody żeby nie zamarzł w zimie , czy rurka powrotna tego obiegu musi być tej samej średnicy co rura wzbiorcza , nie chciał bym grzać tym zbiornikiem strychu .

Prosze o oświecenie mnie w tym temacie i z góry dziękuje za wyrozumiałość .

 

Witaj,

 

Żeby zbiornik nie zamarzł Tobie w zimie musisz go dobrze docieplić. Wymuszanie obiegu przez to naczynie mija się z celem gdyż skuteczna praca naczynia przelewowego nie może być osłabiana przez wymuszenie obiegu pompą przez to naczynie. Kolega Trumoter podał Tobie normę i sposób podłączenia. A jeśli chodzi o naczynia przelewowe dostępne w sprzedaży to częściej spotyka się je tylko z dwoma otworami i to o średnicy 1/2". Te trzyotworowe, o których wspominasz mają średnicę króćców 3/4" co i tak jest za mało biorąc pod uwagę PN. Szukaj takich co najmniej 3-otworowych o średnicy 1" i wtedy na 100% będzie dobrze zarówno z normą jak i z pełnym bezpieczeństwem oraz prawidłową pracą instalacji.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.