Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria C.o. - Kocioł ?


husky

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy wodę.

Na dnie łazienki po foli która jest położona na chudziaku zbiera się woda

Problem polega na tym że ona tworzy jeziorko na tej folii i to nie widać skąd to płynie.

jesteśmy blisko - tylko nie wiemy co rozkuć. Ja uważam że to są przyłącza dwóch grzejników w garażu i w małej łazience gdzie wykuliśmy dziurę. Złączki są suche, więc pozostaje coś w ścianie co kropli po działowej.

W czwartek ponownie kujemy.

Wiecie co jest w tym najgorsze ? Mam położony jakiś drogi system, który okazuje się kompletnie do dupy bo został położony bez sensu, na rympał, zatopiony pod wylewką i to z jakiś mieszanych materiałów. Stoi hydraulik i mówi tak: a czemu tu ktoś nie poszedł z miedzią do garażu, tam zrobił przepust na parter na skrzynkę rozdzielczą, stamtąd 8 pętelek na pexie zaciskanym do grzejników, rura w górę na piętro  przez strop, tam to samo i po robocie, to by było tańsze i całkowicie reperowalne podczas przewiercenia lub usterki bo każdy grzejnik jest na pętelce z zakręcanym zasilaniem i powrotem....NO WŁAŚNIE CZEMU ???

Róbcie instalacje w sposób prosty i przemyślany, najlepiej jak najwięcej po wierzchu, bo potem jest się czego chwycić - jak wszystko pozatapiacie i pochowacie, to jest d.... zbita.

Dzisiaj spotkałem się z kolegą który jest zarządcą nieruchomości - ma duże doświadczenie w domach. Sobie też budował piętrówkę - i tak pobudował że miał podobny do mojego wyciek na c.w.u. i drugi na c.o. identyczny. Kucie i łzy. Tak że sami widzicie - nie ma mocnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nastąpiło rozwiązanie zagadki.

Rozeszło się śrubunek - kolanko na zasilaniu kaloryfera w łazience. Jakaś wada materiałowa, tak jakby było źle zgrzane, nawet przecieliśmy to piłką żeby zobaczyć jak to wygląda w środku.

Pozostał dramat: rozkutych 6 płytek, i dwie duże dziury, jedna na salonie, druga w łazience

Ponieważ to w łazience kapała woda, to musimy to teraz trochę osuszyć przed położeniem glazury, myślę poczekać kilka tygodni.

Ciśnienie stabilne - 1,5 i spada na zimnym do 1,2. Jest git. Poczekamy trochę i poobserwujemy nową złączkę i zgrzew.

Wczoraj kocioł wyrzucił mi error: "In" mrugający na przemian z temperaturą - już mówię no nie następna awaria :D

ale na szczęscie był to komunikat o koniecznej inspekcji - ta była dokonana niedawno, więc reset i wszystko działa jak należy. Odpukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.