Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Na Kotle, Na Grzejnikach


efiksowy

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

Koledzy, jak to jest z tą temperaturą, u mnie sytuacja wygląda tak, ze np. termometr na kotle wskazuje 75C, na głównej rurze zasilającej jest 80C, powrót 70C, a na grzejnikach jest 61-62C, i za nic nie mogę sie przebić na wyższą temperaturę na grzejnikach..

One, to 15 letnie żeliwne klasyki, które zapewne wszyscy dobrze znają. instalacja dość stara, otwarta, rury stalowe, wyjscie z kotła 1,1/4 potem idzie 1,1/2, powrót podobnie, grzejniki przyłączane na 3/4 cala, lub 0,5 cala. zawór 4d, do tego pompka wspomagająca 25/40 termometry na instalacji to takie z bolcem, tak samo jak w kotle, natomiast pomiar na grzejniku to prosty elektroniczny termometr z sondą. Czy to ma duży wpływ na pomiar, że sonda jest na zewnątrz grzejnika, czyli defacto mierzy temperaturę żeliwa, ogrzanego wodą, rozumiem, ze tak, ale różnica 20C miedzy wodą wychodzącą na instalację, a temp. grzejnika jest spora. jak to wygląda u was panowie?

zauważyłem też, ze gdy ustawię pompkę na najwyższy bieg, to piec nie może sie rozbujać na więcej niż 60 stopni, to najmniejsza pompa, czy jest mozliwe, ze zbyt szybki przepływ wody na najwyższym biegu powoduje problem w uzyskaniu wyższej temperatury na kotle?


336
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzy przepływ czyli wiecej energi wysłane do grzejników ,nic nie wiem na temat temperatur w pomieszczeniu ,czy masz na tych grzejnikach głowice termostatyczne czy tak grzejesz na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty są między kotłem i grzejnikami, zależy to od dłgości przesyłu i izolacji. Pomiar temp termometrem przylgowym niskiej jakości jest mało dokładny. Ustawienie pompki na najwyższy bieg daje równiejszą temp w całej instalaci ale niższą na wyjściu niż przy 1 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rury śa w budynku ktory jest ogrzewany to nie ma to zadnego znaczenia ile dochodzi do grzejnika ,bo starty to ciepło oddane do pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

815

tak, rury są w scianach, o ile izolowane, to metodami mocno gospodarskimi typu bawełna, celuloza :)

na kilku grzejnikach są zawory, 2 z nich są skręcone, gdyż grzejniki są w pomieszceniach na obecna chwilę nieuzywanych. przy najwyzszym biegu pompy, to mam wrazenie, ze kocioł nie nadąrza z ogrzewaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po kiego grzyba puszczać pompkę na 3 biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.