Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Pieca Carborobot Na Inny ?


dream4you

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, palę czeskim eko brunatnego w piecu Carborobot, prosto i tanio ale syf i brud ogromny. Piwnica czarna itp.

Chcę zmienić ten na jakiś z podajnikiem

 

myślé że potrzebny mi 21-24 Kw ( 150 m poniemiecki )

 

Tylko pytanie czy to nie będzie z deszczu pod rynne ?

 

Obecny piecyk działa bez problemu, tylko jest wszędzie syf ( wina chyba węgla ) i smród przy napełnianiu zasobnika, bo jest ona nad paleniskiem i jest podgrzewany i ta cała para bucha po otwarciu, palić można w nim tylko brunatnym.

 

Troszkę wypadłem z tematu pieców, co teraz jest "modne" i co warto kupić, jakie będà problemy i czy w ogóle warto ?

 

po wpisach widać że macie ciàgłà walkę o ustawienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, palę czeskim eko brunatnego w piecu Carborobot, prosto i tanio ale syf i brud ogromny. Piwnica czarna itp.

Chcę zmienić ten na jakiś z podajnikiem

 

myślé że potrzebny mi 21-24 Kw ( 150 m poniemiecki )

 

Tylko pytanie czy to nie będzie z deszczu pod rynne ?

 

Obecny piecyk działa bez problemu, tylko jest wszędzie syf ( wina chyba węgla ) i smród przy napełnianiu zasobnika, bo jest ona nad paleniskiem i jest podgrzewany i ta cała para bucha po otwarciu, palić można w nim tylko brunatnym.

 

Troszkę wypadłem z tematu pieców, co teraz jest "modne" i co warto kupić, jakie będà problemy i czy w ogóle warto ?

 

po wpisach widać że macie ciàgłà walkę o ustawienia itp.

 

Według mnie kocioł 17 kW o mocy maksymalnej 21 kW w zupełności wystarczy.

 

W Bogatyni klient pali w takim RBR 17 kW czeskim węglem i sobie chwali bo jest tanio i wszystko działa jak należy - też miał dość zasypowca i wymieniał na podajnikowy w tym roku - jak chcesz do niego namiar napisz do mnie na @ to Was skontaktuję i najlepiej porozmawiacie sami o plusach i minusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Bawaria Seco bardzo mi się podoba - troche cena za wysoka, bo za mój Carborobot tez płaciłęm 12 tyś i jestem średnio zadowolony, niby tanio się pali, ale czyszczenia jest sporo przy nim, zasypywania 1x na 5 dni -  i 12 tys się nie zwróciło raczej 

 

 

teraz kolejne 10 tyś.  hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DO CZYSZCZENIA KOTŁOWNI, PIECA ITP - czy nie używanie jakichś odkurzaczy ?? 

 

zastanawiam sie co kupić aby oczyścic piwnicę z popiołu - po węgłu zwłaszcza pozostał czasny pył ( wszędzie ) i czym to zebrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można mieć syf w kotłowni , przecież węgiel dokłada się delikatnie, tak też wyciąga popiół i zero kurzu czegokolwiek, później szmatką poprzecierac ładnie i wsio, ja w kotłowni chodzę w papciach jak po domu, mam płytki i taki sam porządek jak w pokojach.

 

Piec trzeba czyścić systematycznie i nic się nie wydobywa poza niego, ja czyszcze co 7 dni przed wybraniem popiolu wszystkie elementy i ścianki skrobakiem.

 

Piec wilgotną szmatką i mop w kotłowni co 2 tyg i tak nie ma co czyścić. Nie wyobrażam sobie pyłku w kotłowni czy na obudowie pieca a co dopiero syf w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie rozumie bo ma płytki a ja mam cegły, węgiel kupuję luzem i jest zsypywany z auta do piwnicy ( ekogroszek burnatny czeski ), no i do tego sam piec Carnorobot, śmierdzi niemiłosiernie z zasobnika przy napełnianiu. Samo czyszczenie i ilość sadzy i popiołu też nie pomaga - spora.

 

Napewno jest w tym i moja zasługa, bo gdybym czyścił wszystko od początku pewnie by było nieźle, dla tego chcę się za to wziąć ale lekko nie będzie bo pył z węgla wsypywanego do piwnicy i podczas ładowania wiader wydobywa się na całą piwnice do tego konstrukcja piwnicy - domu ( poniemiecka ) cegły na podłodze i przepuszczanie wilgoci - wód gruntowych, no i to wszystko sprawiło że jest syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie rozumie bo ma płytki a ja mam cegły, węgiel kupuję luzem i jest zsypywany z auta do piwnicy ( ekogroszek burnatny czeski ), no i do tego sam piec Carnorobot, śmierdzi niemiłosiernie z zasobnika przy napełnianiu. Samo czyszczenie i ilość sadzy i popiołu też nie pomaga - spora.

Jak dosypujesz węgla wystarczy przejśc w tryb ręczny, pewnie taki tryb też ma Twój sterownik, ewentualnie wyłączyć sterownik na ten czas.

Chodzi generalnie o to że jak otwierasz zasobnik wentylator ma nie pracować, nie będzie wtedy żadnego dymu podczas zasypu.

Możesz też wyczaić kiedy kocioł wchodzi w podtrzymanie, wentylator też wtedy się zatrzymuje i wtedy robić zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Bawaria Seco bardzo mi się podoba - troche cena za wysoka, bo za mój Carborobot tez płaciłęm 12 tyś i jestem średnio zadowolony, niby tanio się pali, ale czyszczenia jest sporo przy nim, zasypywania 1x na 5 dni -  i 12 tys się nie zwróciło raczej 

 

 

teraz kolejne 10 tyś.  hmmmm

 

Wystarczy taki za około 8 tys i będzie znacznie łatwiejszy w czyszczeniu.

 

 

"A DO CZYSZCZENIA KOTŁOWNI, PIECA ITP - czy nie używanie jakichś odkurzaczy ??"

 

W markecie Jula ostatnio był w promocji odkurzacz do popiołu i sobie go kupiłem - ma podwójny filtr i daje radę, a kosztował poniżej 100 zł.

 

http://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzatanie-i-pielegnacja-odziezy/odkurzacz/odkurzacze-kominkowe/odkurzacz-kominkowy-459014/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dosypujesz węgla wystarczy przejśc w tryb ręczny, pewnie taki tryb też ma Twój sterownik, ewentualnie wyłączyć sterownik na ten czas.Chodzi generalnie o to że jak otwierasz zasobnik wentylator ma nie pracować, nie będzie wtedy żadnego dymu podczas zasypu.Możesz też wyczaić kiedy kocioł wchodzi w podtrzymanie, wentylator też wtedy się zatrzymuje i wtedy robić zasyp.

Niestety - mój piec jest zupełnie innej konstrukcji niż wszystkie inne na rynku. Zbiornik z węglem jest nad ogniem, teoretycznie węgiel się nie zapali bo podajnik - takie koło młyńskie zabiera porcję węgla ( przesuwa ) w miejsce docelowe - palenisko, ale ogień ( temperatura jest wysoka przy ujściu zasobnika = węgiel jest cały czas podgrzewany i przy otwarciu zbiornika bucha okrutny smród ( zgniłe jaja ) z gotujácego się węgla.

 

To wielki minus tego pieca, nawet wygaszony śmierdzi, wówczas już nie bucha pará ale to co jest w zasobniku śmierdzi. Czyszczenie jest banalne ale nie ma bata by się nie upierniczyć ostro.

 

Duża zaleta, prosta obsługa, zero kłopotów z ustawieniem parametrów palenia, dziecinnie proste 1 x na cały sezon, nie ma sterowania nadmuchem, przedmuchem itp, tylko ilość podawanego węgla = temperatura spalin ma być 180-200 i koniec. Nie ustawia się podtrzymania itp. piec pilnuje temperatury wody i może nie startować przez kilka godzin i nic mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zostanę jeszcze pare sezonów z obecnym piecem a następny to Bawaria seko lub jej najnowsze wcielenie, bardzo mi się podoba czyszczenie jej i odpopielanie do worka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.