Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawność Kotła A Wydajność Oraz Oszczędność?


marku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed wyborem pieca na pellet. Zastanawiam się czy parametr sprawności jaki podają producenci (Kostrzewa94%, Lazar 91, HT dasPell 92%) wpływają    na wydajność kotła i jego efektywność. Czy podane procenty mają przełożenie w rzeczywistości. Najbardziej wydajny to najbardziej ekonomiczny itd? A może jest to tylko zwykły chwyt marketingowy ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to badania w laboratorium na nowym kotle a więc zupełnie czystym kotle. W praktyce takich sprawności się nie uzyska. Bardziej ważne, od takich drobnych różnic w sprawnościach pochodzących z badań, jest łatwość czyszczenia wszystkich istotnych powierzchni wymiennika. Ekonomikę poprawia się głównie przez spalanie tańszego opału i tu należy przede wszystkim szukać oszczędności.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nas jako użytkowników interesuje tylko cena końcowa ciepła , no i co z tego że kocioł spali np 2t paliwa po 1000 , jak może spalić 2,5t po 600.

Ten w/w przypadek jest z mojego kotła na pellet, w poprzednich sezonach paliłem Lavę Stelmetu, a obecnie od lokalnego dostawcy, kupiony na dodatek w lecie, kiedy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za odpowiedź Panowie.Sambor proszę  napisz jakim pałasz piecem tz. jaki palnik tak dobrze radzi sobie  z peletem w rewelacyjnej cenie 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik Viking Bio 20kW prod szwedzkiej + kocioł Wolf CNK 25kW.

To , że pellet jest dobry , to tylko kwestia znalezienia odpowiedniego , trafiłem też na pellet po 800, który u mnie nie chciał się prawidłowo spalić, aby taki znaleść robiłem zakupy po 3 worki od 11 producentów i trafiłem na dobry.

 

Ponadto duża zasługa w filozofii palenia palnika - on pracuje tylko na 1 mocy, w optymalnych warunkach, bez modulacji.

Aby taka praca była efektywna musi trwać min 30minut , co spowodowało konieczność wstawienia bufora 800l i jest cacy. :)

 

Obecnie palnik przez ostatnie 4 doby przepracował 16h w czasie których rozpalał się 34x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.