Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Panowie spalanie, ja od tygodnia już nie grzeje, tylko woda i recznikowiec dogrzewa w łazience, spalanie 4kg/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1 kwietnia załadowane 125kg jeszcze połowa zasobnika została wiec spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie spalania aktualnie się nie wypowiem bo w tym tygodniu robiłem modyfikacje w kotłowni zawór 4d + nowa pompa co i (Erpolis narazie zrobiłem tak jak pisałeś bez dodatkowej pompy na obiegu kotlowym- myślę że będzie ok a jak nie to się pomysli)

Faktycznie czekamy na nowe aktualizacje już sporo czasu i nic się nie pojawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji to faktycznie od grudnia nici... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Panowie spalanie, ja od tygodnia już nie grzeje, tylko woda i recznikowiec dogrzewa w łazience, spalanie 4kg/doba.

Next a ile masz zbiornik 

Wychodzi na to ze 100zl by Ci szlo miesiecznie na eko +prad ktory zaciaga piec i pompa CWU noi moze jeszcze cyrkulacja

Zastanawiam sie nad uzyciem nawet grzalki bo zmienilem taryfe na g12 i mysle ze od 22 do 6rano spokojnie moge jechac  i potem zalaczyc od 15-17 i to wystrczy 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś taryfę z g11 na g12 z jakiego powodu? Żeby grzać ciepła wodę? Jeżeli tak to totalna głupota bo przez to rachunki dużo wzrosną. Ja mam bojler galmet 140l. Spalanie na samą wodę liczę 3-3.5kg ale dokładnie podam jak już nie będzie trzeba dogrzewac recznikowcem i będę ogrzewal sama wodę. Na pewno mniej niż 4kg/dobę. Dobrze obliczyles że to będą granice około 100zł/miesiąc. Prądem licz sobie tą kwotę x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzilo o zmiane taryfy specjalnie  dla grzania wody -tylko teraz biore pod uwage jak by to wygladalo gdybym np przez miesiac grzal tylko pradem wode .

i jak na ta chwile to z korzystania samej taryfy jestem zadowolony a szczegolowy rachunek moge ukazac za miesiac wtedy kazdy oceni sobie co dobre czy nie .

Obecnie tez caly czas grzeje CWU tylko piecem ale rozwazalem taka probe 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Panowie spalanie, ja od tygodnia już nie grzeje, tylko woda i recznikowiec dogrzewa w łazience, spalanie 4kg/doba.

Na jakich ustawieniach palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo to wygas piec i spróbuj grzać wodę prądem. Myślę że szybko ponownie rozpalisz, no chyba że mało używasz cieplej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex a dokładniej, jakie masz parametry PID ustawione, jaka temp zadana i jaka temp CWU, pytam bo może też spróbuję przejść na PID jak Tobie tak mało spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex a dokładniej, jakie masz parametry PID ustawione, jaka temp zadana i jaka temp CWU, pytam bo może też spróbuję przejść na PID jak Tobie tak mało spala.

Ja ustawień fabrycznych nie zmieniałem. Ori pid dla 12kw. Temp zadana 55stopni - temp CWU = temp pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem, a moc jaką masz ustawioną i jakie masz w nadzorze ustawione? Często wchodzi w nadzór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest praktycznie w nadzorze. Ja nie mam ustawiania mocy bo mam 2.2.8 wersję. Nadzór to podawanie 2s przerwa 20min , wentylator 30sek co 20min siła nadmuchu 25 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU = temp kotła to najlepsza opcja? Jak macie ustawioną cyrkulację CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w tym sterowniku w trybie lato. Cyrkulacja 5min on 5min off przez kilka h w porach najczęstszych odbiorów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pół godziny rano i wieczorem. 1 min co 10 min i jest ok. Rano od razu ciepła z kranu  i wieczorem też. Obecne spalanie zasobnik na 13 dni ok 9-10 kg ale podłogówka czasami się włącza i cały czas na grzejniki mam pompę załączoną. Sterownik na Pid moc 68% resza fabryczne nawet nadmuchu nic nie zmieniałem. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki za podpowiedź. Snoopi nie wiem czy dobrze jest grzać podłogówką cyrkulacyjne bo są wtedy duże straty, a więc chyba lepiej ją ustawić delikatniej ale non-stop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego, ja jak na zewnątrz było ciepło grzalem sam bojler tryb lato, a jak był któryś dzień gdzie było chłodno i w domu temp spadała poniżej 22 zalaczalem np na dobę podlogowke i bardzo szybko lapal gorący powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie teraz trochu grzalem podlogowka trochu sam bojler w zaleznasci od pogody i ostatnie załadowanie 125kg starczyło na 21 dni. Myślę że przy samym grzaniu bojlera 125kg czyli podajnik starczy na miesiąc lekko a może i tydzień dluzej, czas pokaże, dziś zaladowalem i póki co jadę samo CWU, zobaczymy co przyniesie pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki za podpowiedź. Snoopi nie wiem czy dobrze jest grzać podłogówką cyrkulacyjne bo są wtedy duże straty, a więc chyba lepiej ją ustawić delikatniej ale non-stop...

jak było zimno to grzałem cały czas a teraz włacza się tylko czasami i powrót też szybko łapie temp. musiałbym cały czas kręcić zaworek termostatycznym od podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na grzaniu CWU 55 stopni + recznikowiec w łazience.

Spalanie 3.5kg/dobę dokładnie. Ciekaw jestem czy spadnie jak wylacze całkowicie recznikowiec i pozostanie samo CWU, ale póki co łazienka musi być dogrzana.

post-65332-0-23011000-1460647714_thumb.jpg

post-65332-0-05424700-1460647729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to extra, a jak wygląda popiół i na ile masz ustawioną korektę podawania, bo tak to chyba się nazywa w Twoim sterowniku? Ja już mam nowszą wersję oprogramowania i mam moc kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół ok, węgiel dopalony. Korekta na 0, nie ruszane. Jedyne co jest zmienione w menu serwisowym to wylaczony stały obieg pompy CWU w trybie lato, pompka wlaza się tylko z histereza 5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.