atvekdsr Opublikowano 25 Listopada 2015 #1 Opublikowano 25 Listopada 2015 Witam, mam problem z ustawieniem mojego pieca. Posiadam piec Termo Eco Duo 15Kw (pomarańczowy) ze sterownikiem ST-37. Dom poniemiecki, nieocieplony, okna plastikowe. Temperatura w domu ~ 23-24 stopni Piec aktualnie ogrzewa tylko dom (1 duży grzejnik stalowy płytowy + 2 normalne w pokojach). Jest ustawiony w tryb "Ogrzewanie domu" - pracuje tylko pompa CO. Jeśli chcę ogrzewać dodatkowo bojler 80 litrów, to woda w tym bojlerze potrafi się nagrzewać do 50 stopni przeszło półtorej godziny, piec w tym czasie nie jest w stanie przejść w tryb podtrzymania. Nie mam żadnych zaworów 3-4 drożnych, wyjście jak i powrót jest gorące. Aktualne ustawienia pieca w trybie pracy: Temperatura załączenia pompy CO: 42* Temperatura zadana: 53* Czas podawania : 8 sekund Czas przerwy: 1 minuta 45 sekund Histereza CO: 4* Siła nadmuchu: 4 Stopnień (10Max) - przesłona otwarta na około 15-20% Szyber na czopuchu jest zamknięty na 100% - nie można inaczej, bo wszystko idzie w komin. W trybie podtrzymania: Czas przerwy : Co 8minut nastepuje przedmuchanie paleniska Czas opóźnienia włączenia podajnika: 7 sekund Czas pracy podajnika: 2 sekundy Czas opóżnienia wyłączenia przedmuchu : 5 sekund (łącznie 14 sekund pracy nadmuchu w tym 2 sekundy podajnika) Spalanie wacha się w około 25kg/24 godziny Co ciekawe parę dni temu dochodziło do 25 kilogramów na około 40 godzin nie wiem co się stało. Nie ruszałem nic na ustawieniach. Aby trochę pomóc piecowi, dorzucam co jakiś czas 2-3 polana na ruszt awaryjny, temperatura wtedy wyraźnie idzie w górę. Jeśli ktoś chce zdjęcia wyglądy popiołu, paleniska, instalacji, proszę napisać. Proszę o pomoc w ustawnieniu pieca, bo ręce mi już opadają.
leszkowaty Opublikowano 25 Listopada 2015 #2 Opublikowano 25 Listopada 2015 ja bym się skusił na te zdjęcia popiołu no i może jeszcze palnika podczas pracy :) wydaje mi się ze przerwa podawania jest zbyt długa a co za tym idzie moc uzyskiwana zbyt niska. ten zamknięty szyber to dosyć niebezpieczne może się okazać, jeśli spaliny znajda sobie inna drogę z kotła niż przez komin kilka dni temu u mnie temperatury były powyżej zera, a teraz w nocy mamy już prawie zimę to i opalu trza więcej spalić
TIMON120777 Opublikowano 25 Listopada 2015 #3 Opublikowano 25 Listopada 2015 moc za niska aby nagrzac jednocześnie bojler i dom skroć przerwę podawania do około 65 sekund i dopasuj ciut wyższy nadmuch- chyba że teraz masz krater i spieki to nadmuchu nie ruszaj na razie szyber otwórz nic nie idzie w komin pond to czego nie odbierze wymiennik a jak będzie nieszczelność jakowaś to katastrofa gotowa. nie zamyka się czopucha przy wymuszonej dystrybucji powietrza dmuchawą to nie śmieciuch sterowany uchylaniem drzwiczek wrzuć zdjęcia tego co na palniku i w popiele
hektoras Opublikowano 27 Listopada 2015 #4 Opublikowano 27 Listopada 2015 "Dom poniemiecki, nieocieplony, okna plastikowe. Temperatura w domu ~ 23-24 stopni Piec aktualnie ogrzewa tylko dom (1 duży grzejnik stalowy płytowy + 2 normalne w pokojach). Jest ustawiony w tryb "Ogrzewanie domu" - pracuje tylko pompa CO" No a jaką powierzchnię ogrzewasz - najlepiej opisz ten budynke i instalację aby można było się ustosunkować do tego wzrostu spalania bo gdy temp. na zewnątrz mocna w tych dniach spadła to i spalanie na pewno poszło do góry u wszystkich. A u gdy są duże straty (brak ocieplenia, docieplenia, izolacji, nieszczelności, itp. - a do tego silny wiatr to i spalanie tak wzrośnie.
Dayan Opublikowano 27 Listopada 2015 #5 Opublikowano 27 Listopada 2015 Stosunek podawania do przerwy masz 1:13 Nie wiem ile ci węgla na sekunde podaje ale i tak mało. U siebie jade na ok 1:4 Szyber na czopuchu jest zamknięty na 100% - nie można inaczej, bo wszystko idzie w komin. A to już głupota. Może lepiej całkiem komin zatkać ;) To co dmuchawa wdmucha musi uciec. Jak przytkasz odpływ spalin to będzie uciekać szelinami, które znajdzie. Moje podsumowanie: bardzo delikatnie palisz w piecu i zatykasz odpływ spalin w nadziei, że to ogrzeje wode. Przy takim paleniu temp spalin pewnie masz w granicach 70-90C. Też tak u siebie kisiłem piec i jak jednocześnie grzał CO i CWU to kocioł się wychładzał, aż pompy stawały.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.