Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji Co Do Oceny


daninstal

Rekomendowane odpowiedzi

Naczynie źle podłączone - w takim układzie z kotła robisz bombę.na rurze do naczynia nie może być żadnej armatury ani przewężeń. Średnica rury stal min 1" lub Cu 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a pompa zamiast na wymiennik będzie pompować wodę do naczynia wzbiorczego. W obiegu kotłowym muszą być dwie pompy, jedna na wymiennik druga na podgrzewacz. Strona wtórna za wymiennikiem może być pod warunkiem że jest tam instalacja grzejnikowa i będzie regulacja hydrauliczna wykonana czyli stopniowanie rur, nastawy wstępne na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, poprawiłem ci tak jak powinno być

 

Dodatkowo przeczytaj temat  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/10431-powyzej-70c-ruch-wody-w-inatalacji-co-zamiera-i-woda-gotuje-sie/page-2  od postu #30  - tam jest identyczna instalacja jak twoja i problemy z nią związane.

post-18578-0-22556500-1447350192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, w moim schemacie powinno grzać bojler grawitacyjnie

W twoim trzeba będzie wstawić zawór regulacyjny na obieg grzania bojlera, gdyż całe grzanie pójdzie przez bojler - wymiennik ma dużo większy opór hydrauliczny od bojlera.

 

Jaka jest moc kotła?

Ile grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł 17 Kw, grzejniki łącznie maja 90 żeberek aluminiowych, bojler 120l galmet 2 płaszczowy

 

tak wiem o tym ze trzeba przydławić zaworem przed bojlerem, ale myślałem, tu o zwykłym zaworze kulowym..

 

czyli mogę zastosował ten zawór różnicowy razem z pompom?

 

Rura do wyrównawczego musi być fi 28 czy fi 22 wystarczy

 

czy warto założyć na obiegu z grzejnikami gdzieś zawór zwrotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzbiorczego musi być rura Cu 28 - tak stanowi Norma.

Jak dławiący  trzeba dać zawór grzybkowy np taki  http://www.ferro.pl/produkt-zawor-regulacyjny-grzybkowy-4548-ZGR.html

Może być też zaw grzybkowy prosty http://www.ferro.pl/produkt-zawor-zeliwny-grzybkowy-4523-ZGZ.html

Ten pierwszy lepszy.

Rury do i z wymiennika dałbym jednak też Cu28 i dobry wymiennik - 

 

Rury przeliczyłem i musi być do z wymiennika Cu28, inaczej pompa będzie musiała być mocniejsza a instalacja będzie głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego jak "diabeł święconej wody" boisz się pompy ładującej podgrzewacz cwu! Może to być prosta tania pompa (3 lata wytrzyma na pewno). Jak sterownik kotła ma funkcję obsługi pompy podgrzewacza to ją należy wykorzystać. Zużycie energii jest żadne. Poza tym opory przepływu przez wymiennik płytowy są dość duże i regulacja hydrauliczna takiego układu może być trudna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.