Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe Powietrze


tomson74

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownica PW w klapie załadowczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAS NWG to górno-dolniak bez dmuchawy. Kierownica PW w klapie załadowczej zadziała tylko wtedy jak się zrobi z niego górniaka poprzez zatkanie dolnego prześwitu (za wiszącym wymiennikiem) i będzie się w nim palić od góry. Można też zatkać solidnie górny prześwit (nad wiszącym wymiennikiem) i zrobić z tego kotła dolniaka - chociaż moim zdaniem ma on za duży prześwit między wymiennikiem a rusztem  - trzeba go nieco obniżyć np. płytkami szamotowymi. PW można wtety podać z popielnika przez ruszt za pierwszym wymiennikiem zabezpieczając go jakoś przed zapopielaniem i zasypywaniem przez paliwo np.: dorabiając tam palnik szamotowy taki jak tutaj (jednak jak miarkownik zamkie PG to i PW też się zamknie) lub przez wstawienie rury pomiędzy pierwszy i drugi wymiennik przez wyczystkę od góry kotła (niezależne PW od PG) - nie testowane osobiście bo mam NWT i palę z dmuchawą więc u mnie to rozwiązanie odpada - jak jest dmuchawa nie wolno dziurawić kotła. Ważna uwaga: zatykając górny prześwit (lub dolny) należy to zrobić bardzo solidnie by w razie fuknięcia w komorze załadowczej nie wydmuchało materiału użytego do zablokowania prześwitu i nie zatkało nim dalszych kanałów - niebezpieczeństwo zablokowania odprowadzenia spalin do komina i zaczadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25kw sławex, jest podobnie zbudowany jak sas. PW najlepiej podać przez otwory w kołnierzu pod górną wyczystką. Jest tam blacza 4 lub 5mm bez płaszcza wodnego. Nawierciłem otwory  z boku wiertłem fi15mm, następnie wsuwasz rurki miedziane 15mm wymiar zewnętrzny (wewnątrz chyba 12mm).Aby dym sie nie cofał należy zewnętrzną rurkę dać długą od dołu.potem kolanko,króciec przechodzący do komory dopalajacej (przez ściankę wyczystki) znowu kolanko i ostatni kawałek w dól do kanału dymnego .Tak doprowadzone PW jest od razu podgrzewane. U mnie działa ten wynalazek 1,5 sezonu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piachoo, tak wcześniej była blacha 1mm a teraz cegła szamotowa gr. 6,5 cm. Po bokach malutkie szczelinki, uszczelniają się same po pewnym czasie.Palnik fabryczny 31cmx14cm, zawirowywacze z szamotu są dane w kanałach wymiennika.

Tomson, jutro może zrobię ale trochę ciemno w kotłowni ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.