Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Podgrzewacza


biart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

Mam gorącą prośbę.Proszę o pomoc w doborze podgrzeawacza wody użytkowej.

Mój obecny bojler elektryczny pomału zaczyna mieć przecieki, z racji wieku iż ma już ponad 12 lat to i tak uważam że wytrzymał sporo czasu.

Rozważam zakup przeplywowego gazowego podgrzewacza wody.

Z racji tego gdyż kiedys ogrzewałem dom gazem i posiadam przewód kominowy , i wszystkie podłączenia wody nie będą problemem, dlatego decyduje sie na takie rozwiazanie.

Mój obecny ale nie uzywany już piecyk  jednofunkcyjny do CO jest zamontowany własnie w łazience co znacząco ułatwi mi montaż ogrzewacza wody.

Nie chcę kupować bojlera do pieca węglowego gdyż, planuję w przeciągu 2-3 lat zagospodarować poddasze i zlikwidować  węglowe centralne ogrzewanie i przejśc własnie na gazowe.

Natomiast nie chcę jeszcze kupować pieca gazowego dwufunkcyjnego, gdyz uważam że może  za te 2-3 lata będą innie wydajniejsze i ekonomiczniejsze modele.

Bardzo proszę o radę w doborze podgrzewacza, na jakie parametry  zwrócić szczególną  uwagę .

Dużym ułatwieniem będzie dla mnie podanie konkretnego modelu podgrzewacza.

Cena tez ma troche znaczenie gdyż nie chcę niepotrzebnie przepłacać na te 2-3 lata.

Moja rodzina liczy 4 os, które regularnie korzystają z wody.

Dziękuję za pomoc i czekam na propozycje i fachowe doradztwo.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie zapomniałem podac informację jaka odległośc  bedzie dzielic podgrzewacz od miejsca poboru wody.

Wiec tak najdalej bedzie kuchnia i wynosic bedzie ok 180cm , natomiast łazienka jest to odpowiednio 60cm do wanny i ok 80cm do umywalki.

Jesli chodzi o serwisowanie to nie bedzie z tym problemów, gdyż niedaleko mnie jest serwis który serwisuje takie marki jak :

Junkers, Vaillant, Beretta, Termet, Ariston, Buderus, Ferroli, Wolf, Fondital,Saunier duval.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.