Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecokuchnia - Ocieplenie


Mario86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamontowałem w piwnicy piecokuchnie Kalvis 4 ( http://www.kalvis.pl/?akcja=strony&s=61) i teraz moję pytanie producent mówił, że przy paleniu przez fajerki i nieodizolowany płaszcz wodny u góry pieca strata ciepla wynosi 2 kw. Chciałbym to w jakiś sposób ocieplic żeby niepotrzebnie nie grzać piwnicy. Jakieś pomysły z jakich materiałów skorzystać ? myslałem jakąs wełne niepalna tam położyć i przykryć to blachą tylko nie chce żeby to śmierdziało podczas palenia bo te fajerki nagrzewają się do wysokiej temperatury.

Pozdrawiam,

MG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz nigdy korzystać z fajerek, to połóż na wierzch warstwę cegieł szamotowych i na to wełnę kominkową z warstwą aluminium albo kafle, takie zwykłe gliniane jak w starych piecach, czasem można dostać z ogłoszenia bo sporo ludzi to rozwala i nawet darmo oddaje. Nowe są nie tak tanie.A najlepiej cegły, na to kafle i na wierzch wełna. Możesz zrobić mini ruszt nad fajerkami żeby cegły nie dotykały bezpośrednio rozgrzanej warstwy. A nawiasem w tej cenie można mieć porządny kocioł DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będe korzystał ;) właśnie myśłałem o szamocie ale nie wiedziałem czy to będzie miało sens. Tak miałem zwykły kocioł ale niestety przepisy budowlane pozwalają na zamontowanie tylko piecokuchni bo na 6 mieszkan w kamienicy nie ma wentylacji i tylko 4 przewody dymowe, a piecokuchni nie chcialem w mieszkaniu bo nie chce sobie syfic popiołem dlatego zdecydowałem się na piwnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w piwnicy nie ma przewodu wentylacyjnego ,to tej piecokuchni zgodnie z przepisami też nie możesz podłączyć.Sześc mieszkań i tylko cztery kominy? Czy w każdym z tych mieszkań są kuchnie i w nich piece na węgiel?Coś tu nie gra,Piece kuchenne powinny mieć odrębne przewody dymowe.,natomiast kaflaki już nie.Co na to wszystko kominiarz?I czy masz zgodę właściciela budynku na zmianę użytkowania piwnicy (na piśmie).Nawet jak jesteś właścicielem mieszkania to piwnica jest tylko przypisana do tego mieszkania i jest własnością wspólną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kominiarz i zalecił wyciągnąć rurę z piwnicy na zewnątrz na ok 1m i tak zrobilem dodatkowo obiłem drzwi blacha. tak kazdy ma piece w kuchni, kominiarze nie widzieli problemu z zamontowaniem go u mnie w kuchni mimo ze sasiad nad ma podpiety do tego samego komina, ale uparlem sie na piwnice i po rozmowie z ich szefem bylo to jednak możliwe. Prezes spółdzielni powiedział ze nie widzi problemu jak piec bedzie w piwnicy jesli kominiarz podbije papiery a on to zrobił. Masz jakieś pomysły co do obniżenia utraty ciepla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Jakieś ..... chore 17 KW kocioł o nazwie kuchnia można wstawić do mieszkania a 8 KW kocioł o nazwie śmieć już nie.Ile poszło pod stołem kasy  tego nie wie nikt nawet chyba Ten co dawał.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kominiarz i zalecił wyciągnąć rurę z piwnicy na zewnątrz na ok 1m i tak zrobilem dodatkowo obiłem drzwi blacha. tak kazdy ma piece w kuchni, kominiarze nie widzieli problemu z zamontowaniem go u mnie w kuchni mimo ze sasiad nad ma podpiety do tego samego komina, ale uparlem sie na piwnice i po rozmowie z ich szefem bylo to jednak możliwe. Prezes spółdzielni powiedział ze nie widzi problemu jak piec bedzie w piwnicy jesli kominiarz podbije papiery a on to zrobił. Masz jakieś pomysły co do obniżenia utraty ciepla ?

W przyblizeniu to będzie wygladać tak-posłużę się cytatem z prywatnej korespondencji.

 

Witam jesli chodzi o kwesie prawna to budynek jest w 100% wlasnoscia miasta . Procedury jakie musialem wykonac to ; 1 zgoda miasta na wyburzenie piecy w zamian za wykonanie ogrzewania C.O .2 Opinia kominiarska dotyczaca miejsca zainstalowania pieca oraz wybranie szybu kominowego. Nastepnie okazalo sie zeby miec odbior kominiarski musze miec zgode z wydzialu urbanistyki na budowe Co gdyz naruszalem czesci wspolne jakimi jest moja podloga do kotlowni . Zeby otrzymac zgode z wydzialu urbanistyki musialem wykonac projekt ktory kosztowal mnie 800zl . zrobiony wraz z rzutem kamienicy i mieszkania . Poczym otrzymalem zgode na budowe CO zgodnie z projektem . Nastepnie odbior kominiarza wraz z wentylacja pomieszczen .Nie spodziewalem sie ze az tyle procedor mnie czeka i dodatkowych kosztow ale na szczescie mam wszystko za soba.

 

Tu sie trochę zmieniło ,ale nadal musisz mieć wszystkie zgody na piśmie  ,oraz instalację CO wykonaną zgodnie z projektem ,przy czym projektant oraz wykonawca muszą mieć odpowiednie uprawnienia. Spółdzielnia to wszystko sprawdzi ,jeżeli uzna ze wykonałeś to niezgodnie z przepisami , oraz jak nie będziesz miał odpowiedniej dokumentacji ,to każą ci przywrócić ogrzewanie do poprzedniego stanu.

 Skoro zgodzili sie na piecokuchnię to czemu nie na kocioł .Każda piecokuchnia i każdy kocioł muszą mieć odrębny przewód kominowy.Z piwnicy możesz zrobić kotłownię z kuchni nie  W kuchni (pomieszczenie nie mieszkalne)mażna wstawiać kotły do 10 kW ,o ile pomieszczenie to będzie spełniać warunki zawarte w normie.A to w starym budownictwie jest w zasadzie nieosiągalne.

 Pilnuj  żebyś miał wszystko na piśmie. Zmieni się osoba w spółdzielni  która się tym zajmuje, a wtedy możesz mieć kłopoty.

Jeżeli kominiarz zgodzi się na  kocioł , to wymień tą piecokuchnię w sklepie na kocioł- jezeli się da - lub sprzedaj. ,ale na tym trochę stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, co myslicie o tym http://sklep.vitcas.pl/pl/p/Wysokotemperaturowa-Plyta-Vitcas-HT-polowa-plyty-alternatywa-dla-plyt-gipsowo-kartonowych-650-C-/294?gclid=CPj5gabDrckCFYoMcwodmNAMdQzastanawiam się czy tego nie kupić i nie położyć na góre pieca, zrezygnowałem z szamotu bo też zabiera ciepło a pewnie na tyle mało odda ze nie rozgrzeje wody dlatego wolalbym temp zamknąc w piecu taka płyta wiadomo na ile się da bo straty zawse będą ale wydaje mi się że mniejsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.