Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecokuchnia


rysiek26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę w sprawie piecokuchni.

 

Otóż postawiłem u siebie w domu w kuchni piecokuchnie SŁAWEX KWK-13/5.Oczywiście jest baniak na ciepłą wodę i są podłączone grzejniki.Mieszkam na parterze i tylko ja korzystam z tego komina co piec jest podłączony.Mieszkanie jest komunalne.

Moje pytanie brzmi tak.....czy muszę mieć pozwolenie od kominiarza na podłączenie piecokuchni??? Czy muszę to zgłosić u zarządcy czyli w ZAMiG - mieć pozwolenie ??? Czy muszę mieć projekt itd????

 

Z tego co wyczytałem na necie na różnych forach nie muszę mieć żadnego pozwolenia.Obecnie ZAMiG twierdzi ze muszę mieć ich zgodę oraz zgodę kominiarza i innych lokatorów.

 

Bardzo proszę o pomoc i opisanie jak to wszystko wyglada.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale zarząd moze mieć rację. Mieszkanie jest komunalne, więc każda ingerencja w nie musi być uzgodniona, a założenie piecokuchni i ogrzewania jest taką ingerencją. Jak dotąd bylo ogrzewane mieszkanie? Od kominiarza powinienes mieć tez jakiś papier - w razie sprawy sądowej możesz byc nawet zmuszony do rozbiórki instalacji i przywórcenia stanu poprzedniego. Chore ale takie mamy prawo. Jeszcze możesz miec podwyższony czynsz, bo zwiększyła się wartość lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokojach mam piece kaflowe.W kuchni mialem piec kuchenny kaflowy.Na wlasny koszt ponad 10 lat temu postawilem nowa kuchnie kaflowa i dalem podkowe i mialem ciepla wode.Potem podlaczylem grzejniki.Niestety szybko zaczal sie sypac wiec postawilem piecokuchnie.

 

Znalazlem taki artykuł..... " Jeżeli masz do ogrzania mieszkanie, domek, warsztat, czy inne pomieszczenie, albo prowadzisz pensjonat lu gospodarstwo agroturystyczne, a nie masz możliwości wydzielenia pomieszczenia na kotłownię lub kominiarz nie wydał zgody na zamontowanie typowego kotła c.o., czy kominka, to TEMY PLUS 12 firmy TERMOMONT jest idealnym rozwiązaniem. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tym uważał, bo bez powodu kominiarz nie ma zastrzeżeń i dla włąsnego bezpieczeństwa lepiej postarać się o opinię. Czad nie śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 27. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian w kanałach i przewodach spalinowych lub dymowych w lokalu wymaga wcześniejszego uzyskania zgody właściciela budynku.

 

Prawo budowlane:

 

Art. 61 Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany:

1. Utrzymywać i użytkować obiekt zgodnie z zasadami o których mowa w art. 5 ust. 2

2. Zapewnić dochowując należytej staranności bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych oddziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka ...............................................

 

Innymi słowy zarządca bierze odpowiedzialność za ewentualne szkody powstałe z niedopilnowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla własnego dobra weź kominiarza , niech wyda opinię a ty z tą opinią i podaniem do właściciela lokalu o pozwolenie na użytkowanie piecokuchni. jak nie dadzą odpowiedzi w ciągu 30 dni, to tak jak by wyrazili zgodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.