Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Kotła Kamen - Palenie Od Góry


HGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. OD tego roku jestem posiadaczem kotła Kamen WG Standard 13 KW. Poczytałem trochę na temat palenia w kotłach zasypowych górnego spalania i od początku sezonu grzewczego palę od góry. Plusy są takie że przez dłuższy czas nie muszę schodzić do kotłowni, ale minusem jest mój kocioł który nie posiada otworu powietrza wtórnego i posiada dmuchawę zamiast miarownika ciągu. Oczywiście postanowiłem to zmienić i dzisiaj zamówiłem drzwiczki zasypowe z otworem powietrza wtórnego i jak tylko odbiorę drzwiczki, będę chciał kupić miarownik ciągu, wybór padł na Honeywell.

Obecnie w miejscu w którym montuje się miarownik mam zamontowany zawór bezpieczeństwa i tutaj pada pytanie, czy ten zawór mogę zastąpić miarownikiem i czy wizyta hydraulika będzie potrzebna, czy miarownik ciągu może zamontować osoba która nie zna się na hydraulice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł przeznaczony jest do montażu w układzie otwartym, czemu służy ten zawór bezpieczeństwa?? Jeśli instalacja jest poprawnie wykonana i zostałeś zwyczajnie naciągniety na montaż zaworu to myślę, że śmiało możesz spróbować zrobić to samemu. Pod warunkiem tylko, że wiesz jak spuścić wodę z kotła i odpowietrzenie instalacji po napełnienia nie przerośne twoich umiejętności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.