Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet Kw


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kocioł c.o GT-KWR 11kW z rusztem wodnym bez podajnika paliwa z pompka Weberman , temperature na kotle mam 40* wiem ze to malo bo jzu zaczyna sie osadzac smoła ale jak ustawie wiecej (np 50) mam tak goraco ze neida sie wytrzymac, piec jest nowy , instalacja stara grawitacyjna na grzejniki zeliwne domek ma okolo 60m/2 piec dobrany by przez goscia bo palnujemy rozbudowe, mam 2 pytania , jak go ustawic by spalał długo a mało ?

aktualnie mam na 40* przedmuchy co 5min z 70% moca. i spala cały zasyp w nocy ( 9h )

 

Prosze o madre rady , a nie typu zmien piec czy cos takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmniejszyć komorę cegłami szamotowymi, wzrośnie sprawność-spadnie zużycie opału, rozpalasz od dołu? spróbuj od góry. http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/rozpalanie-od-gory-instrukcja-krok-po-kroku/

 

Trzeba było dobierać kocioł z kimś tutaj, a nie z gościem, zwłaszcza niedzielnym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować dmuchawę - spalanie na przedmuchach to katastrofa, założyć miarkownik (po lewej stronie jest mufa), w drzwiach zasypowych dorobić dolot powietrza wtórnego, poczytać o zmniejszeniu komory zasypowej i mocy kotła, palić najgrubszym i najsłabszym węglem jaki jest dostępny na rynku, ewentualnie flotokoncentratem lub węglem brunatnym. W okresach przejściowych tylko przepalać, zimą palić cyklicznie od góry (powolny rozruch kotła i stopniowy wzrost mocy), lub też przepalać ze dwa razy na dobę. Tak naprawdę kocioł jest do wymiany na połowę mniejszy, w granicach 5-6kW, nie wiem czy z tym który jest cokolwiek poradzisz, ale skoro planujecie rozbudowę to musisz go zostawić i się przemęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozpalać od góry.Dozuj dawki paliwa według potrzeby a nie do pełna.Temperatura na kotle minimum 50 st.Możesz zmniejszyć komorę wykładając cegłami szamotowymi lecz według mnie nic to nie daje.Pal węglem jeśli możesz porządnym,żadnym innym badziewiem,szkoda się z tym męczyć.Załóż miarkownik ciągu.Jeśli w domu uważasz że jest za gorąco możesz zakręcić któryś grzejnik,ewentualnie zawory termostatyczne przy grzejnikach.Pal krócej,przecież budynek się nagrzewa.Odpady z OSB to chyba nie najzdrowsze paliwo które spalasz.Zresztą 11kW z Galmeta to nie jest jakiś wielki potwór z ogromną komorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry komin to spróbuj przedmuchy max ograniczyć (najkrótszy przedmuch ,najdłuższa przerwa). Nie zamykaj całkowicie PP (ja nie zakładam nakrętek na klapkę dmuchawy). Histereza na 3 do 6(jak do drewna to nawet większa). Niskie obroty dmuchawy i stałopalność się zwiększy NA BANK :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.