Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Usawieniem Kotla I Leci Woda Z Niego


Ponczo24

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam problem z ustawieniem kotla czyli pieca jak ma robic przedmuchy i jak czesto.

 

Posiadam taki piec http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/datastore/system_gallery/produkty/images/normal/03.jpg

 

czy ktos pomoze albo wie jak go ustawic.mam piec 3.2 moc 21kw sterownik sigma

mozna ustawic

temperature

czas przedmuchu

czas pomiedzy przedmuchami

minimalna moc dmuchawy

max moc dmuchawy

 

jak ustawic zeby jak najmniej uciekalo cieplego powietrza

 

mam pytanie jeszcze czy czopuch powinien byc na maxsa zamkniety ?jak sie rozpali bo ja mam na pol ?a gosc mi gadal zebym go zamykal na maksa?

prosze o pomoc bo juz niewiem co mam robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc bo juz niewiem co mam robic

Witam,

 

Swoje watpliwości opisałeś obszernie.

Brakuje jeszcze najważniejszego - opisz dokładnie Twój problem.

Będzie mniej chaosu a więcej konkretnej pomocy.

Potem dopisz aktualne ustawienia parametrów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha mam ustawienia

45stopni

casz przedmuchu 7 sekund

miedzy przedmuchamu 4 minuty

moc 3

moc 6

Masz Kolego fajny kocioł. Srebrne kotły są dobre.

Teraz najważniejsze - czym palisz i w jaki sposób palisz.

W tym kotle można palić na 2 sposoby:

1. Palić normalnie.

2. Podgrzewać paliwo a następnie wypuszczać je kominem, przed spaleniem. Część wyleci kominem, zanieczyści okolice, "zeżry" dach i ubrudzi ciągnik. To co nie wyleci, to zleje sie z powrotem w postaci smoły a sadza po pewnym czasie zatka komin.

 

Jak palisz normalnie, to nawet 40 stopni możesz na nim ustawic i w takim srebrnym żadna smoła nie powstanie.

 

A więc jak to jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co jest napisane w dtr kotła ; może to że;palić z temp.np.65 stopni. , woda na powrocie nie może być mniejsza jak np.50 stopni, dla ochrony pieca przed zimnym powrotem powinien być zamontowany zawór i tu zależy od producentanp.trój albo czterodrożny ( to jest zapisane w schemacie podłączenia pieca) , jak w nim palić ,jakim paliwem. Aha i to stwierdzenie kolegi wyżej ''Masz Kolego fajny kocioł. Srebrne kotły są dobre.'' a jak był by różowy to co by było. Najważniejsza jest konstrukcja kotła wewnątrz i to jak jest zbudowany.Pozdrawiam albodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli normalnie to jakie to jest palenie?czyli zeby sie niepocil to ile trzeba miec na piecu?i czy drzewem mozna palic w takim piecu?

Trzeba się nauczyć palić po prostu. Poczytaj na tym forum o paleniu od góry - to jest nnormalne palenie w tym kotle - żadne inne nie wchodzi w rachube, chyba, że dokładasz małą łopatkę co pół godziny.

To jest najważniejsze - wtedy żadne temperatury nie są Ci straszne.

 

Kotły srebrne tej budowy nie bardzo się do drzewa nadają.

Nawet jeśli je spalisz (też od góry!!!), to albo smoła będzie albo mała sprawność. Żeby smoły nie było musisz je spalić z ciągłym dostępem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co jest napisane w dtr kotła ; może to że;palić z temp.np.65 stopni. , woda na powrocie nie może być mniejsza jak np.50 stopni, dla ochrony pieca przed zimnym powrotem powinien być zamontowany zawór i tu zależy od producentanp.trój albo czterodrożny ( to jest zapisane w schemacie podłączenia pieca) , jak w nim palić ,jakim paliwem. Aha i to stwierdzenie kolegi wyżej ''Masz Kolego fajny kocioł. Srebrne kotły są dobre.'' a jak był by różowy to co by było. Najważniejsza jest konstrukcja kotła wewnątrz i to jak jest zbudowany.Pozdrawiam albodek.

Kolego naczytałeś sie jakichś DTRów - a wiesz kto je pisał? Myślisz, że producent takiego kotła wie cokolwiek o prawdziwym paleniu? Może i wie niektóry, ale nie napisze, że trzeba wygaszać codziennie i zapalać od nowa. Łatwiej kazać 65C utrzymywać :lol:

A z tym srebrnym, to też dziwną logikę stosujesz.

Najważniejsza jest budowa, ale czy z tego wynika, że srebrny nie jest fajny? :P Nie wiem jakim sposobem to wydedukowałeś.

A jeśli chodzi o różowy, to cóż... Mogłoby być różnie. Sęk w tym, że różowy nie jest, tylko jest srebrny ma budowę właśnie taką jaką ma.

Więcej elastyczności, wyobraźni się przyda - patrzenie na świat przez pryzmat DTRów niszowych "producentów" ciekawe nie jest...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolor może być nawet "sraczkowaty" byle by kocioł działał zgodnie z oczekiwaniami użytkownika, jednak estetyka to wieka rzecz w szczególności w marketinguwink.gif.

 

DTR -kę trzeba czytać i ew znać jak przyjedzie serwis, spełnienie wymogów zawartych w instrukcji lub DTR-ce są podstawą do do roszczeń gwarancyjnych.

 

Niestety, żaden producent kotła nie uzna reklamacji z powodu faktu : "że tak radzili na Forum o ogrzewaniu", chociaż by to było sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i prawami fizyki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to stwierdzenie cyt( .Masz Kolego fajny kocioł. Srebrne kotły są dobre'') koniec cyt. to słowa kolegi vernal.Mnie osobiście też nie interesuje jaki on ma kolor, ale jak jest skonstruowany.Zalecenia zawarte w dokumentacji są bardzo ważne i nie mówmy , że cyt,( Kolego naczytałeś sie jakichś DTRów - a wiesz kto je pisał? Myślisz, że producent takiego kotła wie cokolwiek o prawdziwym paleniu) to pytanie jest takie ,po jaką cholerę dają dokumentację do piecy , przecież kupi sbie gość piec a później zaloguje się na forum to mu wszystko wytłumaczą , tylko jak stanie się nieszczęście to jestem ciekawy kto weźmie na siebie odpowiedzialność.Dlatego jest dokumentacja DTR poto żeby się z nią zapoznać ,nawet jeśli ją pisał ktoś o kim nic niewiemy , bo zwykły człowiek który poraz pierwszy kupuje dane urządzenie nie ma zielonego pojęcia na temat tego urządzenia.Na koniec to muszę przyznać koledze Vernal rację , ale z jednym ,że palenia w piecu trzeba się nauczyć.Pozdrawiam kolegów albodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor może być nawet "sraczkowaty" byle by kocioł działał zgodnie z oczekiwaniami użytkownika, jednak estetyka to wieka rzecz w szczególności w marketinguwink.gif.

 

DTR -kę trzeba czytać i ew znać jak przyjedzie serwis, spełnienie wymogów zawartych w instrukcji lub DTR-ce są podstawą do do roszczeń gwarancyjnych.

 

Niestety, żaden producent kotła nie uzna reklamacji z powodu faktu : "że tak radzili na Forum o ogrzewaniu", chociaż by to było sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i prawami fizyki.

Panowie, widzieliście na pewno ten kocioł?

To nie Atmos, tylko prosty górniak półkownik, w nim przede wszystkim trzeba umieć palić od góry i tyle.

 

Nie napisałem, że DTRek nie trzeba czytać.

Chciałem tylko podkreślic, że w odróżnieniu od porad uzyskiwanych na tym forum, to właśnie większość DTRek prostych kotłów (jak ten) zawiera zdania, jak to napisałeś "sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i prawami fizyki"

Zobacz na przykład na wszystkie kotły "górno-dolne", sprzedawane jako dolniaki :o właśnie na podstawie DTR. Na południu Polski, oprócz miast wojewódzkich nie uświadczysz kotła dolnego, ale jak spytasz w sklepie specjalistycznym o dolniaka, TO MAJĄ, oczywiście. Na dowód wyciągają DTR i cytują :blink: :lol:

Tak, że nie straszcie ludzi DTRkami wątpliwej jakości.

 

A sraczkowate kotły są raczej słabe, mówię Ci, że srebrne są lepsze, sprawdź :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ponczo24. zostaw narazie te ustawiania w takiej kolejności w jakiej są teraz;rozumiem , że teraz palisz węglem kamiennym.Co do drzewa to paląc w tym piecu i to za pomocą wentylatora będzie się szybko spalało , a efekt cię nie zadowoli , no może się okazać trzeba będzie zmienić ustawienia sterownika. Co do czopuha to nie zamykaj go całkowicie , od ustawienia maxymalnego rozstawarcia można go lekko przymknąć , ale to jest zależne między innymi od tego jaki masz ciąg w kominie.Pamiętaj ,że wentylator wytwarza w piecu ciśnienie i spaliny muszą mieć swobodne ujście.Jeżeli piszesz że masz temperaturę 45 stopni na zasilaniu to pewny jestem , że powrót nie ma więcej jak 30 stopni, jak masz instrukcję doczytaj czy jest tam coś na temat temp.wody w piecu.odpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury zasilania i powrotu sa bez znaczenia jeśli palisz prawidłowo w kotle suchym opałem to nie zobaczysz w nim i kominie ani smoły czy dymu .

Palić w tym wypadku trzeba tak jak napisał vernal

Zasypać weglem na górę rozpałka i czekac az wygaśnie a pózniej od nowa , jak już się nabieże wprawy to żar na zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatury zasilania i powrotu są bez znaczenia to dlaczego tyle wypowiedzi że piec zarasta ,poci się właśnie przy niskich temperaturach?Skoro pali się węglem to chyba raczej suchy opał.Dlaczego producenci kotłów i nie tylko zalecają temp. powrotu powyżej 50st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę ktoś załącza link do elaboratu o paleniu węglem od góry. Ja linków nie trzymam [choć oczywiście to czytałem, ten tekst wydaje mi się najlepszy], może ktoś, kto ma ten link go załączy tutaj. Jak nie, to bedziesz musiał poszukac w innych tematach.

Jak palić od góry drzewem, to pisał na przykład kazik, też poczytać można - ma być stały dostęp powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi na pytania bo nie mogę znależć akurat tego kotła na przekroju:czy ma on boczne kanały powietrzne czy nie?bo on chyba ma półki sądząc po wysokości.Odpowiedz to ci napiszę jak palę od góry miałem w moim Moderatorze.Czy tak wygląda:

post-22550-0-20722400-1325008350_thumb.jpg

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz górniaka z poziomymi półkami,i pal tak jak ci już koledzy wcześniej napisali,między innymi vernal i mma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie chodziło o to czy twój tak wygląda.Ja mam Moderator z pionowymi przegrodami.Ja z powodzeniem palę mieszanką miału,owsa i węgla orzech,rozpalam od góry.U ciebie też można palić miałem od góry po niewielkiej doróbce /bez przeróbki kotła/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie palacy od góry wegiel nawet brunatny maja suche kotły i suche kominy , żadnej korozji chyba żeby kociol byl mocno przewymiarowany to wtedy trzeba zmniejszyć go wkładajac szamot.

proszę poczytać jest tam mnóstwo info o typowych górniakach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

Producenci kotłów piszą o temperaturze z jaka powinny pracować kotły a często nie piszą jak w nich palić albo mylą (może celowo) pojęcia górno i dolnospalajacy .

Kilka tygodni widziałem instrukcję że od góry zapalamy mial a od dołu węgiel , heh trzeba bylo zobaczyć jak ten węgiel kopcił tymbardziej że w kocioł dmuchał wiatraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.