Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze algorytm dla M-ki duzo spokojniej reaguje na spadek ponizej zadanej, dlaczego tak nie jest w algorytmie dla OEP Panie zwiajan ? tylko zaraz zaczyna gonic i to dosc ostro pradukujac przy okazji mase spiekow . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, nawet możesz iść zerknąć jak to wygląda w środku, kilka godzin już minęło.  Tylko nic nie rusztuj i nie zwalaj, nawet jak będą spieki, kalafiory i inne warzywa. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź teraz póki dmucha mocno 43% to zobaczysz czy wygląda poprawnie płomień podczas grzania i czy nie ma dymu. Później to będą same podtrzymania i delikatne grzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się buja .Nie  naodpoczywał się u ,mnie

No, bietka

wszystko OK

Jeśli rodzicom za gorąco - to zmniejsz jeszcze zadaną na kotle

i dopasuj do niej zadaną na CWU, żeby kocioł nie wariował :)

 

Dobranoc

Teraz niech karoka zajmie się Twoją edukacją w zakresie sterowania. Nie zapominaj, że to On skasował od Ciebie marżę handlową. Oddaję Cię w jego ręce. To krętacz i cygan, ale na sterowaniu kotłami zna się, jak mało kto.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem obsługiwać kotła. Naprawdę. Nie jest mi to do niczego potrzebne.

Nie rozeznaję się w tych wszystkich opcjach sterowania.

To może byś się w końcu nauczył :) ja wiecznie żył nie będę, hehe

To co dobrze dobrałem kocioł ? bo już chcieliście mnie ukrzyżować na E-S ?

Na drugi raz jak się coś przytrafi to zapytaj, jest PW, przełam się :) zamiast robić szopki przez dwa dni na forum.

karoka nie gryzie :) jak jego nie gryzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca mi wiara w ten kocioł az boję się zapeszyć.Dymu nie ma płomień żwawy szeroki zółto-pomarańczowy bez iskierek.Nie jest to raca urodzinowa jak poprzednio gdy miał strzały.Duzy kalafior w popielniku koloru jasnego brak niedopalonego grochu.W domu temp ok grzejniki takie teraz jak chciałam na noc.

Nie rusztowaliśmy od odpalenia

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niech karoka zajmie się Twoją edukacją w zakresie sterowania. Nie zapominaj, że to On skasował od Ciebie marżę handlową. Oddaję Cię w jego ręce. To krętacz i cygan, ale na sterowaniu kotłami zna się, jak mało kto.

No większego krętacza i matacza od Ciebie nie znam na żadnym forum ani koło siebie wśród tych których znam.

Wiem że mnie lubisz, hehe

Reszta niech się nie gorszy, to taka nasza wymiana uprzejmości po starej znajomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje w palniku? Nie oblepiony spiekami itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ich nie ma w sprzedaży

Jak znajdę chwilę jutro wieczorem to zamontuję na razie 4 sztuki, tyle mam na razie zaworów pod głowice zamontowanych, trzeba by wodę spuszczać z układu a święta idą to sobie resztę na razie odpuszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje w palniku? Nie oblepiony spiekami itd.?

Nie zauważyłam. Spieki wydają się lekkie. Popielnik o tej porze już był zawalony. Bez porównania .Absolutnie.

Umiem tylko zrobić i wysłać sms komuś kto by tu wstawił ew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Teraz najlepiej żeby kocioł nie wchodził w podtrzymanie tylko balansował przy tych 55 stopni. W sensie, żeby dmuchawa non-stop dmuchała nawet trochę, żeby nie kisić węgla. Raczej u Ciebie takiego zjawiska nie będzie. 

 

ps. wywal ten zawór 4D z grafiki, zrób jak było poprzednio.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę jutro wieczorem to zamontuję na razie 4 sztuki, tyle mam na razie zaworów pod głowice zamontowanych, trzeba by wodę spuszczać z układu a święta idą to sobie resztę na razie odpuszczę.

No to zdjęcia obowiązkowo.

A będziesz miał tylko same głowice czy sterowanie (centralkę, sterownik pod net podpięty) też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka i podpięte pod neta jak zdążę, zobaczę jak będzie na centralce ale widziałem że u chłopaków z E-S fajnie wszystko działa, później radio wstawię do sterownika żeby wszystko mieć w jednym.

Sterownik w pudle należał się nie wiem ile, dopiero dzisiaj swojego kocura zagoniłem żeby podłączył :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczoraj pytał jak z komunikacją, także jest przez pasmo 868MHz.

Z tego co mówili to w czystej przestrzeni zasięg ze 3km, testowali też w blokach w mieszkaniach po przekątnej żeby było dużo ścian i też niema problemu z komunikacją.

Zobaczę jak będzie u mnie bo mury jak w fortecy :) i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem. Na 868 mam w domu stację pogody TFA. Jak jest na 868 to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj, testuj. Trzeba jeszcze Bietce zminimalizować spalanie do 50kg/dzień :). Akurat u Bietki głowica na każdym kaloryferze to konieczna rzecz imho. Sumarycznie też zmniejszy się spalanie jak każdy kaloryfer niezależnie będzie zarządzalny. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni widać mają inne zdanie :)

Co do spalania, to takiego "zamczycha" :) na 50kg chyba nie objedzie ale widać że czas do zasypu powolutku się wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może byś się w końcu nauczył :) ja wiecznie żył nie będę, hehe

To co dobrze dobrałem kocioł ? bo już chcieliście mnie ukrzyżować na E-S ?

Na drugi raz jak się coś przytrafi to zapytaj, jest PW, przełam się :) zamiast robić szopki przez dwa dni na forum.

karoka nie gryzie :) jak jego nie gryzą.

Bardzo lubię sobie pokpić z tych mądrali na esterownik.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko -zaspałam. :D W domu po nocy 22.5 st.W kotłowni nie byłam a w internecie widzę że się pali więc jest ok tylko to spalanie... ​

Wsypaliśmy przy starcie caluśki kosz to ile to wegla?

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.