Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

I oprócz tak potrzebnej blokady nastaw będzie można ją ustawic że np od 7-18 grzeje na pełnej mocy a od 18-7 na zmniejszonej?

 

Nie mogę jej znalezc na szybko

Ale po co te zmiany temperatury dobowe? Budynek jest murowany. To co zyskasz w nocy oddasz rano, gdy ogrzewanie będzie nadganiać straty nocne.

Szukaj "glowica herz herzcules wzmocniona"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te głowice mają powstrzymać kogoś od otwierania drzwi? Elektrozaczepy też będą w systemie?

Doprecyzuję, że chodzi mi o głowice "zwykłe" wzmocnione z blokadą zmiany nastaw.

----

(czwarty post na tej stronie)

O to chodzi żeby co zakończą pracę to nie biegać i nie skręcać głowic i to samo z zrywać się o 4-ej czy 5-ej odkręcać żeby się nagrzało do żądanej temperatury na 7-mą czy 8-mą jak otwierają sklep, tak samo w weekendy, po co grzać do 20 stopni jak sklep zamknięty. Jedziesz sobie gdzieś na weekend, to przed wyjazdem do domu włączasz z fona grzanie, zanim dojedziesz masz chałupę nagrzaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi sie jeszcze jedno pytanie. Czy to wszystko będzie działać ? ;) Czy tak samo jak sterowniki 3.5 i obecnie platforma ES? Bo to co teraz jest to "trochę" prowizorką podchodzi. Byle sprzedać a potem jakoś juz będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę-w okresie jesiennym,wiosennym chciałabym już grzac w domu a w tym okresie chłopcy w warsztacie i sklepie mają drzwi otwarte,siedzą np na podwórku,praca,pogaduchy -wiecie jak jest.Piony są wspólne bo mieszaknie jest nad nimi.Grzeję dla wszystkich.Nie mogę wynajmujących stresować zakazami.Dlatego będziemy dążyli do modernizacji -albo zmiana pionów i każdy indywidualnie sterowany albo szukac tych głowic wspomnianych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz Karoka o co chodzi dla MIQ. Wiec jeśli chcesz tutaj "pociskac" kity o temp obnizonych to już PW dla zainteresowanej a nie nam. Bo to nie jest budynek szkieletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi sie jeszcze jedno pytanie. Czy to wszystko będzie działać ?...........

Nie bądź aż takim pesymistą, nie od razu Rzym zbudowano  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem nagrzewasz do 20st? A wszystko ma już powiedzmy 17st. Powietrze, Ściany, meble, posadzki. To jest oszczędność względna bo musisz spowrotem domek napompowac ciepłem. I roznica zysu wyjdzie blisko 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz Karoka o co chodzi dla MIQ. Wiec jeśli chcesz tutaj "pociskac" kity o temp obnizonych to już PW dla zainteresowanej a nie nam. Bo to nie jest budynek szkieletowy.

Fajnie się kibicuje z boku i szuka dziury w całym.

Wiesz ile będzie kosztowała taka przeróbka instalacji w tak dużym domu ?

To nie jest nowa chatka dobrze ocieplona że pootwierasz wszystko na oścież i masz prawie wszędzie podobne temperatury.

Co że piony osobne porobią ? przecież nad tymi temperaturami i tak trzeba będzie jakoś zapanować.

Wrąbiesz kupę kasy w modernizację i co ? masz kilka mieszkań czy pomieszczeń, co dasz po jednym Eurosterze ?, masz tylko jeden termostat na jednym mieszkaniu, za darmo też nie są.

Zaworem N-drożnym przytniesz tylko zasilanie na całe mieszkanie a czy wszystkie pomieszczenia równo się nagrzeją przy tej stałej temperaturze ? Wszędzie zakładać głowice termostatyczne ? to po co modernizacja pionów ?

Lepiej tą kasę na ocieplenie wydać co pochłonie materiał i robocizna za te osobne obiegi.

Pomędrkować każdy potrafi jak za to nie płaci i nie odbieraj tego za jakąś złośliwość w Twoją stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Euroster? Zwykła wzmocniona głowica termostatyczna na każdym grzejniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi sie jeszcze jedno pytanie. Czy to wszystko będzie działać ?

Było kilku chłopaków z forum FM i eSterownik w E-S chyba ze dwa lata temu na spotkaniu, wtedy już oglądali prototyp.

Takie rzeczy nie rodzą się z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Euroster? Zwykła wzmocniona głowica termostatyczna na każdym grzejniku

No to po co wywalać kilkadziesiąt tysięcy na tą modernizację instalacji i projektanta ?

Z resztą ja tu nikomu nic nie wciskam, odpowiedziałem Bietce że jest to możliwe w taki i taki sposób, że coś takiego jest.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65

Lepiej powiedź co ma zrobić @bietka jutro z logic board'em od sterownika. To jest wciskane w jakiś slot/gniazdo czy trzeba  wypiąć z płyty wszystkie czujniki i elektronikę a to będzie pewnie z kilkanaście kabelków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i w starej wersji, przykręcić czujniki, 4 przewody panela, wpiąć kostki, wszystko jest opisane na pokrywie.

Użytkownicy też sami montują i przykręcają do płytki przewody czujników pokojowych czy pogodówki.

To żadna ameryka :) nie potrzeba jakiś specjalistycznych narzędzi czy jakiegoś lutowania, jeden większy śrubokręt krzyżakowy żeby 4 śruby plastikowe pokrywy odkręcić i jeden malutki do czujek.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że każdy ma odczyt temperatury zewnętrznej, ile jest na podwórku. Bietka nie masz tego czujnika pogodowego czy po prostu nie zamontowałaś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy radę.Szkoda mi było gonic serwis przez pół Polski.

No już czytam na eSterownik że wojenka i psy wieszają, tyle że fajnie się obszczekuje jak się nie wie co zostało ustalone przez samych zainteresowanych.

Bietka narobiłaś rozróby na wszystkich forach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze względu na to że po zalogowaniu na swoj sterownik można mieć nie autoryzowany dostęp do innych sterowników z poziomu administratora(wgląd we wszystkie dane osobiste itp). Sprawa Dotyczy nowych sterowników.

A skad masz takie wiadomosci  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki na innym forum ćwierkały...

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNie tam nie ma -pierwsze słyszę .Nie żalę się też na serwis. Ogólnie nie jestem osobą roszczeniową albowiem sama mam do czynienia z klientami i reklamacjami. Znam życie.

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już czytam na eSterownik że wojenka i psy wieszają, tyle że fajnie się obszczekuje jak się nie wie co zostało ustalone przez samych zainteresowanych.

Bietka narobiłaś rozróby na wszystkich forach :)

To fakt serial nie samowity, a reklama kotła Eko Plus M może się producentowi czkawką odbić, oby nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNie tam nie ma -pierwsze słyszę .Nie żalę się też na serwis. Ogólnie nie jestem osobą roszczeniową albowiem sama mam do czynienia z klientami i reklamacjami. Znam życie.

No właśnie przed chwilą coś w ten deseń tam napisałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki na innym forum ćwierkały...

No ale cwierkaly chyba troszeczke inaczej niz Ty przedstawiles to tutaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.