Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Pieca Z Podajnikem Slimakowym Przy Pellecie


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie tak jak w 2 poście z tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160313-Kocio%C5%82-Taurus-%C5%BBubr-TRIO-lub-Protech-TRIO-opinie

A praktycznie jak nie masz doprowadzonego do strefy spalania powietrza wtórnego, to ciężko cokolwiek zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jaki płomien powinien byc przy paleni pelletem 6mm,i siła nadmuchu oraz temperatura zadana i proporcja podawania do przerwy bo rece mi opadają dodam ze jest to piec z podajnikem slimakowym

 

Płomień ma być spokojny, nie szarpany, siłą nadmuchu dopasowana tak, żeby moc była wystarczająca, a kopiec prawidłowy, temperatura zadana taka, żeby instalacja nagrzewała dom, podawanie/przerwa np. 10/10 [tak niedawno ustawiłem ślimakowca przy pelletach i było ok].

 

Cudów nie oczekuj bo spalanie pelletów na palniku pelletowym na pewno jest lepsze niż na ekogroszkowo/miałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie opału zależy głównie od odbiorów .

Nie wiem jak masz instalację , ale powinien być za kotłem zawór 4-D, którym regulujesz temp powawaną na odbiory i na kocioł.

Powrót na kocioł powinien być w granicach 50C a wyjście z kotła ok 65C.

Pellet najlepiej się spala jak ma możliwość zgazowania na palniku a to wymaga dodatkowego powietrza podawanego na palnik.

Tak jest np w Pancerpolu Trio.

Inne palniki na ekoroszek lub miał niedopalają pelletu i stąd duże i przeciętne jakościowo spalanie.

Najlepsze parametry w takim palniku  można osiągnąć przy spalaniu mieszanki węgla i pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.