Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A Moze Wybrac Slimakowca??


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cały czas od 2 lat myslenia co wybrac za peic dolnospalajacy doszedłem do wniosku ze moze to wogóle zły sposób myslenia.

Najpierw myslałem o ekocentr potem o kostrzewie potem defro a teraz duzo czytałem o piecach slimakowych firmy Klimosz.

Pomyslałem ze jesli dobra jakosc charakteryzuje firme Klimosz/Viadrus moze maja cos dolnego spalania i maja ale.....czy aby moze nie było warto wydac wiecej i zainwestowac w podajnik??

 

Chciał bym sie zapytać osoby majace konwencjonalny piec np. dolnego spalania jak zmieniło na retorte co im to tak na prawde dało??

 

Mam dom ponad 200m2 + 100 piwnicy która chciał bym dogrzewac (czasami) mam miec dolnego spalania raczej kiepskiej budowy.

Spalam na zime nawet 8 ton wegla do tego drewno i meczarnie (czasami dym cofie sie na piwnice (zapopieli sie piec itd... coraz wiecej popiołu z wegla, syfu i smrodu).

Czy zmieniajac piec na retorte np Ling Duo 25kW lub Ling Combi 28 cos nam tak naprawde daje??

Wiec pytam osoby znajace sie na temacie co??

Czy i jaka mmoze byc oszczednosc na opale w stosunku do pieca z dolnym spalaniem (8 ton na zime) do tego wiem ze na poczatku zabawa z ustawieniami potem juz raczej wszystko powinno samo pracowac ale czy napewno tak jest??

Co ile trzeba "cos" robic przy takim piecu czyscic, konserwowac itp...??)

Jednak wydatek ok 9 tys jest spory czy to ma szanse "sie spłacic"

 

Z gory dziekuje za jaka kolwiek pomoc i przepraszam ze "znow" o tym samym jednak całkowicie zmieniłem podejscie do wyboru pieca (musze sprawde bardzo dobrze przemyslec by potem nie załowac) dla mnie wydatek 10tys jest kolosalny wiec nie moga to byc pieniadze w błoto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak i auto, potrzebuje paliwa które drożeje, serwisu itd. Według mnie dobrze jak wyjdzie na zero, ale wątpie w to. Zobacz ile kosztował groszek rok temu, a ile dzisiaj. Też myślę o kupnie pieca z podajnikiem, ale dla wygody. Żadne kalkulacje nie mają sensu, nie w naszym kraju. Mamy wolny rynek a politycy mają nas w dupie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ nie ma kotła, który by nie sprawiał jakichś problemów, na tak postawione pytanie - czy warto kupić kocioł retortowy - nikt nie spieszy się z odpowiedzią. Zapytaj inaczej: "Czy któryś z użytkowników kotłów na ekogroszek nie żałuje, że nie kupił kotła zasypowego?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli chodzi o podajnik moze byc pod warunkiem ze cenisz sobie wygode sam mam teraz w domu trzy kotły eko groszek ,kopciucha z 78 r i gazowy zeliwny i tak w gazowym spalam ok 32 m gazu ,w kopciuchu 75kg wegla groszku po 650 za tone ,w w eko 68 kg eko grochu po 710 za tone to sa dane zakonczone na dzien dzisiejszy na godzine 10 rano instalacja rozgrzana dom tez ,temp na zewnatrz -3 strednio ,powierzchnia ogrzewana 300m domu i narazie 30m gospodarczego wiec jesli wygoda to eko a ekonomia to legła w gruzach 5 miesiecy temu jak wegiel poszedł o 40% w gore powyzsze dane robione przy sredniej temp na zewnatrz -3 st i 23st w pomieszczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.