Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Dolnego Spalania Mpm


geoorge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Byłem u producent kotłów: http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-dolne-spalanie-ds.html
Widziałem model 12-14 kW DS i wygląda ciekawie, poprawili komorę spalania (2 pionowe kanały, dołożone trochę szamotki, proste kanały wygodne do czyszczenia), jest PW z regulacją (osobny wlot).
I oczywiście żeliwny ruchomy rusz, klapka do rozpalania. Jest też bardzo ładnie wykończony. Niedługo będę posiadaczem tego kotła, zobaczymy w praktyce.
Do kotła nie można podpiąć wentylatora, osobny wlot PW trochę to komplikuje (trzeba by robić jakieś przeróbki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety: zużywanie tylko takiej ilości paliwa, jaka jest potrzebna w danym momencie

I sprawność "tylko" 88% jakoś mi się to nie dodaje ;) No bo skoro nie zużywa paliwa na podtrzymanie znaczy wysysa powietrze z pieca zostawiając próżnię zasyp gaśnie, aby podnieść temperaturę rozpala zasyp w czystym tlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedługo będę posiadaczem tego kotła, zobaczymy w praktyce.

 

No i jak tam, masz już ten kocioł? Jak wrażenia?

A do znawców mam pytanie - jeżeli w kotle DS podamy całe PP od góry przez drzwiczki zasypowe (nic przez popielnik, PW osobno w kanał), to czy spowoduje to rozpalenie calego wsadu? Szukam kotła o takiej konstrukcji, ale jak się zajmie całe drewno na raz to i bufor może nie dać rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Byłem u producent kotłów: http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-dolne-spalanie-ds.html

Widziałem model 12-14 kW DS i wygląda ciekawie, poprawili komorę spalania (2 pionowe kanały, dołożone trochę szamotki, proste kanały wygodne do czyszczenia), jest PW z regulacją (osobny wlot).

I oczywiście żeliwny ruchomy rusz, klapka do rozpalania. Jest też bardzo ładnie wykończony. Niedługo będę posiadaczem tego kotła, zobaczymy w praktyce.

Do kotła nie można podpiąć wentylatora, osobny wlot PW trochę to komplikuje (trzeba by robić jakieś przeróbki).

Witam

 

Jak kociołek?

 

Kuzyn szuka do nowego domu (jakieś 130m2 użytkowych, parter + poddasze). Jako opał drewno + węgiel (węgiel w silne mrozy, ma dostęp do taniego drewna). Przymierza się do dolniaka z MPM (moc 12-14kW) i ciekaw jestem opinii na temat tego kotła.

Pytanie, czy to rozwiązanie sprawdzi się przy paleniu głównie drewnem, węgiel jako dodatek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w tym wątku - jest sporo na temat tego kociołka łącznie z przekrojem:

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18240-150m2-potrzebny-kocio%C5%82-najlepiej-dolnego-spalania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Jak kociołek?

 

Kuzyn szuka do nowego domu (jakieś 130m2 użytkowych, parter + poddasze). Jako opał drewno + węgiel (węgiel w silne mrozy, ma dostęp do taniego drewna). Przymierza się do dolniaka z MPM (moc 12-14kW) i ciekaw jestem opinii na temat tego kotła.

Pytanie, czy to rozwiązanie sprawdzi się przy paleniu głównie drewnem, węgiel jako dodatek.

Pozdrawiam

Kuzyn chyba chce sobie krzywdę zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izydor idź spać dalej, za rok się obudź. Ten temat powinien zniknąć skoro jest już zbiorczy o MPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.