Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Na Podczerwień


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam z Lidla za jakieś 120zł i na maksymalnej mocy można się poparzyć w odległości 1m :)

Ten mój ma 3 grzałki po 400W. Czyli może grzać na 400, 800 albo 1200W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Temat podczerwieni męczy mnie od kilku lat. Teoria sobie, sprzedawcy sobie, praktycy... siedzą cicho :). Raz już byłem o krok od instalacji, ale na drodze stanął mi wybór miejsca. Podłogowe, ścienne czy sufitowe?  Moim zdaniem istotną wadą systemu jest efekt cienia. Samo ogrzewanie IR porównałbym raczej do siedzenia przy ognisku w listopadową noc. W twarz gorąco, na plecach szron :rolleyes:. Padła tu koncepcja montażu ogrzewania m.in. nad stołem. A w nogi pod nim - zimno, bo są w cieniu. 

Mam w jednym domu wodne ogrzewanie podłogowe i siłą rzeczy do tego systemu odnoszą się porównania. W drugim budynku mam stare c.o. na byle jakich grzejnikach i tam widziałbym IR.

boczkizz, chyba nie ma w Twoim przypadku bardziej bezawaryjnego systemu. Olejaki są za wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dopiero zakupiłam jeden panel grzewczy 600w do pokoju 11m2, ciekawa jestem czy da radę i czy przysłowiowy licznik nie zacznie się kręcić w tempie ekspresowym, bo na sklepie new electric całkiem nieźle opisali działanie, a cena bardzo przyzwoita, a z tego co czytałam na forach itd. to ludzie są zadowoleni. Zobaczymy,  jest tu ktoś kto zakupił taki panel grzewczy i może przekazać swoją opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wy to piszecie o IR tylko ściennym i sufitowym a nikt nie pisze o tych co daje się na podłogę i przykrywa panelami czy dywanem , podobno te są rewelacyjne , mam takie mieszkanie 31 metrów do wynajmu i chętnie bym tam takie cos załozył , bo to stary blok z lat 50-tych a węglowy piec komuś dać aby palił na wynajem to nie fair . coś w tym stylu https://allegro.pl/heat-decor-mata-folia-grzewcza-podczerwien-220w-m2-i6753602546.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Piwnica jest , ale pomieszczenie wysokie nie mierzyłem ale 290-300cm więc spokojnie te 5 cm styroduru moge dołożyć potem folia aluminiowa na to folia na podczerwień i przykryć panelami ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Pan tu pisze, to ogrzewanie podłogowe jest dobrym rozwiązaniem. Skoro nikt nie grzeje to najlepiej, aby ciepło szło od dołu.  Ja powiem szczerze, że jak na razie ten mój grzejnik się sprawdza, ale głównie działa jako dogrzewanie w momencie kiedy ktoś znajduje się w pokoju. Zobaczę ile mnie to wyjdzie z rachunku po nowym roku ale na jego funkcje nie mogę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.12.2017 o 17:44, sambor napisał:

Jak jest tego promiennika za 39zł?

Nie mam pojęcia z 2500 W jest dno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.