Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powolne nagrzewanie podłogówki


Adams20

Rekomendowane odpowiedzi

narazie mozesz zrobic tykle ze czekac az ci ten zwór do podłogówki zmienia i pompe .a grzejniki grzeja dobrze i masz ciepło ??????

 

Grzejnkow jest 9 i dzialaja bez problemu.

Dom nie jest jeszcze ocieplony z zewnatrz z wyjatkiem poddasza, temperatura w srodku 17c na zewnatrz -4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z moim instalatorem o tym TZM i przyznał rację że jest za mały i wymieni go razem z pompą.

no widzisz tu nic nie nie umknie jeszcze czy te temp na grzejnikach utrzymasz prawidłowa?

i temp w pomieszczeniu [pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz tu nic nie nie umknie jeszcze czy te temp na grzejnikach utrzymasz prawidłowa?

i temp w pomieszczeniu [pozdrawiam

to ok ro sie ustabilizuje tylko zebyc nie był zdziwony jak zrobią ci podłogówke i grzejniki troche przysiadą to przy tym rozwiazaniu czasami moze sie dziac ale bedzie wmiare dobrze bo nie masz za duzo grzejników pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prolemów ciąg dalszy

 

Został wymieniony TZM na VTA 272 (kvs 3,6) i pompa z 25/40 na 25/60 ALPHA.

Przepływy poprawiły się i wynoszą 2 l/m temp. pomiędzy zasilaniem a powrotem wynosi 10c. Problem w tym że nie potrafie na TZM ustawić temp. wyższej niż 35c i to tylko na max ustawionej pompie bo na biegu 2 to temp. spada do 30 a na 1 do 20c (nie kręcąc TZM).

Jeszcze jedno jak zamknę zasilanie na grzejniki na zaworze nad TZM to wszystko działa poprawnie i moge rególować temp. jak chce, przy włączonych grzejnikach przestaje działać.

Czy moze to być wina zapowietrzonego układu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego piesałem i poczytaj wiecej co napisałem na temat przepływu poprostu pompy teraz wyszaruja sobie wode bo jest ona zbyt chłodna za wymnienikie spowodowane zaworem 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zawór 4d powinien byc na okładzie CO i wtedy by wszystko hulało idealnie jesli mozna tak powiedziec ale jesli masz głowice albo pompe od CO zmniejszysz do min to tez powinno byc juz lepiej teraz jest problem z sumarycznym przepływie ale tak juz zostaw bo na podłoge taka temp moze byc kiedys w takich sytuacjach robiłem to inaczej ale teraz masz natyle dobrze ze zostaw tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sytuacja wygląda tak samo nawet przy 60c za wymiennikiem

Witam,

I jak sobie w końcu poradziłeś z podłogówką? Już działa dobrze? Pytam bo stoję właśnie przed montażem takowej, ale na mniejszej pow. (ok 50 m2)

Wracając do postu... To pisałeś że z rozdzielacza na dole zasilasz dwa obiegi na górnym piętrze. Z tego co się zorientowałem, to rozdzielacz musi być powyżej poziomu posadzki (min 40 cm nad kolektorem powrotu) A jak Ty masz obiegi na górze to może się układy zapowietrzyły?

 

pozdrawiam

PS. Może odłącz te dwa na górze, odpowietrz układ i zobacz jak dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.