Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, mam a raczej mama z siostra mają w kraju ( Polsce ) problem z ww. piecem. problem zacząl sie chyba rok temu. 2 lata po montażu wszystko bylo ok, piec jest podpiety do komina zewnętrzengo dwuściennego  200 mm średnicy wewnętrznej.

No ale, nie wiem czemu a ostatnio siostra w sobote dzwoniła do mnie z płaczem, że ma na piecu 98 stopni i co robić. Dodam że temp ustawiona na 55   dmuchawka na 5 bieg  i wszystkie czasy przedmuchu itp na ustawienie standardowe.

CO dziwne w piatek jak paliła wszystko było OK.

Wezwany hydraulik mowi że trzeba zamontować zawór schładzający ale to chyba nie jest przyczyna a rodzaj rozwiązania i to połowicznego.  Co się może dziać że temperatur tak rośnie ??

Dodać mogę że od pieca do komina idzie czopuch ok 1.5m, stare budownictwo, grubę ściany piwniczne + niemożność doprowadznie rurek itp i takie to długie. NIe dość że długie to to ma 2 lekkie kolanka, naprawde pod małym kątem i jeden prosty odcinek rury + ten czopuch z defro z przepustnicą. Jest to jeszcze owinięte wełna ( ta specjalną odporną na wysokie temp ).

Piec ogrzewa ok 230m^2 + mamy zamiar dołożyc grzejniki w garażu.

 

Wydaje mi się ze najprostsze rozwiązanie to, to że gdzieś lapie lewuska i nabija temp.Jak dla mnie to byśmy musieli zdemontować cały ten czopuch i na każdym łaczeniu założyc specjalna opaske uszczelniająca z takim sznurkiem jak w kominkach.

 

 

Macie jakieś pomysły? Pomóżcie bo kobiety w domu same a my z tatą na obczyźnie. 

 

 

Jak macie jakiegoś fachmena w okolicach Krakowa to możecie podać namiar to mama się skontaktuje z nim.

 

P.S.

NIe mamy boilera a w piecu jest założony zawór mixujacy ( nie pamiętam jak sie nazywa ale mixuje cześc gorącej wody wychodzącej z pieca z zimna powrotną ).

Opublikowano

Trzeba szukać nieszczelności na wlocie do kotła, a nie w czopuchu.

Np. może się nie domykać klapka na dmuchawie - jeśli jest. 

Może rozpalanie jest zbyt gwałtowne, może pompka się zawiesza, może głowice termostatyczne się pozamykały, może "zawór miksujący" szwankuje.

A dmuchawa się wyłączyła po osiągnięciu temperatury zadanej?

 

Za mało danych żeby coś konkretnego doradzić. Zacząłbym jednak od nieszczelności kotła. 

Opublikowano

Mialem to samo w defro optima plus i przyczyną był za duży cug w kominie a dokładnie u mnie nawet przy lekkim wietrze na zewnątrz robi sie straszny cug i nie pomógł nawet tzw. strażak zamontowany na kominie , i ten cug podnosił  klapke od wentylatora i kocioł po dobiciu do zadanej temperatury zamiast przejsc w stan podtrzymania dalej nabijal temp. Pomoglo dociążenie klapki wentylatora poprzez dokręcenie jednej zakrętki oraz podkładki, jak byly tylko dwie nakretki jeszcze podnosilo. Po tym zabiegu problem zniknał.

Opublikowano

Wczoraj i dziś wieje nieźle i faktycznie może być większy cug. Można spróbować regulacji tą przepustnicą w czopuchu, ustawić pod ukosem na półotwartą. Warto sprawdzić uszczelnienie pieca, tak jak koledzy radzą klapki od wentylatora, od popielnika, może w którychś drzwiczkach jest nieszczelność, np. sznur się wyrobił i ssie dodatkowe powietrze przez drzwiczki?

Gdyby na tym przyłączu kominowym za piecem były nieszczelności, to by był mniejszy cug a nie większy. Ja czasami tak zmniejszam cug przy wietrze - nie dławię pieca przez przymykanie powietrza, tylko uchylam drzwiczki rewizyjne od wyczystki, żeby trochę powietrza szło prosto w komin.

Opublikowano

Witam.

Proponuję sprawdzić jaka jest różnica temperatury na zasilaniu kotła  i na powrocie...

Jeśli kocioł gotuje wodę może być brak prawidłowego przepływu w instalacji. Powód banalny np. zatkane sitko przed pompą obiegową....

Pozdro

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.