Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Instalacji Co+Cwu+Podłogowe


zarybia

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety błą

 

I wszystko jasne - Ferro to dystrybutor skośnookich produktów 

A zestaw z zaw 3-D termostatycznym ESBE  i pompą elektroniczną grundfossa nie powinien kosztować więcej niż 1100zł

( pompa 550, zaw 3-d VTA570  300, filt, zaw, zwrotny 80, zaw odcinające 80, rob 50 =1060zł )

A w twoim przypadku trzeba dodatkowo dołożyć siłownik - ok 200zł i sterownik -ok 200zl, to jednak opłaci się  taki VTA 572 http://allegro.pl/term-zawor-mieszajacy-esbe-vta-572-20-43-c-1-gz-i4722545374.html

 

Ferro... a pompa była Grundfosa :)

Niewiedza kosztuje.... :(

Zamawiam VTA 572, instalator montuje go zamiast tego co jest 3-drogowego + zawór zwrotny, co do filtra to powiem mu żeby coś wymyślił jak go zamonować pomiędzy pompą a VTA 572, bo z tym wydaje mi sie największy problem.

To za jakiś czas będe miał zawór 3 drogowy do sprzedania :)

 

Jeszcze jedno pytanie, po zamontowaniu VTA 572, czujnik temp. do strownika pompy zakładam na wyjściu z pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTA 522 1" - Kvs 3,2

VTA 572 1" - Kvs 4,5

 

VTA 322 1" - Kvs 1,6

VTA 372 1" - Kvs 2,3

 

Dlaczego VTA 522 3,2 (wg ciebie do 100 m2) ma być gorszy od VTA 372 2,3 (wg ciebie też do 100 m2)?

 

Dane to znam , sam je sprawdzam w katalogu, ale przepływy są podawane dla konkretnych różnic ciśnienia -  

dla zaw VTA wartość Kvs w m 3 /h przy spadku ciśnienia o 1 bar. 

Nie wiemy czy ta charakterystyka jest liniowa, więc jak firma nie zaleca danych zaworów, to ja nie stosuję i innym też na polecam.

Jak zast VTA 370/570 to jak coś nie tak to można na pomocy technicznej firmy o tym porozmawiać, a jak raz,

jedyny rozmawiałem na temat VTA 322 w konkretnej instalacji to rozmowa była krótka - zmienić na właściwy  ( VTA372), ten się nie nadaje.

Oczywiście zmieniłem i dalsza pomoc była zbędna,  a od tej pory nie polecam VTA30/520 do podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.