Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oprogramowanie Alternatywne


Gość verb

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wyliczenia zrobione osobno i wszyte.

Ale chcę docelowo dynamicznie zmieniać kalibrację, bo to co pasuje do mojego opału, nie spasuje do innego, a ręczne dostrajanie jest dla laika czarną magią - doświadczony palacz się na tym wyłożył, bo nie skumał ideii :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki parametr będzie widział wtedy sterownik, co go ma niepokoić, że proces nie jest optymalny, program zawiera sporo różnych funkcji,  może wyliczyć kilkanaście takich wzorów dla różnych gatunków zapisać w tych FUN a  blok KLUCZ który będzie uruchomiony tym parametrem wybierze właściwy dla danego opału.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jeżeli potrzeby Twojego softu nie wykraczają poza podstawy arytmetyki, proste układy logiczne, to ten w sumie bardzo podstawowy sterownik powinien sprostać, Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jeżeli potrzeby Twojego softu nie wykraczają poza podstawy arytmetyki, proste układy logiczne, to ten w sumie bardzo podstawowy sterownik powinien sprostać, Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach..

Pozdrawiam

 

Może ja słowo wtrącę.

Tutaj: http://www.telmatik.pl/ można zobaczyć jak działają sterowniki firmy ARRAY CO sprowadzane do Polski przez Gdyńską firmę Telmatik.

 

Polecam sterowniki z serii APB.

Jedną z zalet tych sterowników jest to, że nie musimy ich fizycznie zakupić. Instalujemy darmowe oprogramowanie narzędziowe i następnie "rysujemy schemat".

Te rysowanie wygląda tak, że pobieramy z biblioteki układy logiczne i łączymy je następnie przewodami.

 

Na koniec sprawdzamy wszystko na panelu symulującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M_. Dzięki za info. Napisałem zapytanie.

Oto odpowiedź:

 

Sterownik nie może realizować funkcji typowej regulacji fazowej  ( jak np w ściemniaczach ), ponieważ nie ma synchronizacji z siecią prądu zmiennego ( załczanie triaka albo tyrystora powinno następować z opóźnieniem od momentu  przejścia przez zero ). Grupowe mozna bo np przebiegiem PWM można określić ilosć załczanych połówek przebiegu.
 
W silnikach pradu zmiennego do płynnej regulacji stosuje się falowniki. One mają zawsze tą  samą wartość napięcia i zmienną częstotliwość, co zapewnia prawie stała moc przy róznych obrotach . Nie da się tego  prosto zrobić  triakiem czy tyrystorem przez wyprostowanie napięcia i załczanie traka przebiegiem z PLC , bo zostaje wyłączanie traka ( dla zmiennych wyłacza się przy przejściu przez zero ). Nie oznacza to, że nie mozna tego zrobić ale nie jest to gotową funkcja oferowanych sterowników.
 
Nie znam się na elektronice, nie wiem o czym oni gadają.
Muszę porzucić sny o sterowniku. Temat założyłem w nadziei na zainteresowanie kogoś, kto wie co zrobić z softem. Zostanę z Dell'em C610, i kupię sobie jeszcze zapasowy - koszt niewielki, a przynajmniej umiem się za jego pomocą dogadać z posiadanym sterem.
Od czasu do czasu wrzucę jakiś screen z wykresów, może foto.. dla ciekawych.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Verb skomplikowane algorytmy są też w innych sterownikach, a ich cena nie idzie w tysiące, weź taką Cobrę czy Iryda. Można spróbować tel wykonać, opisz proszę liczbę czujników i ilość parametrów do regulacji to podzwonie (minuty na stacjonarne mam nieograniczone) może z jakąś stawke da się dogadać no chyba że nie, to zostaje lapek.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój soft nie jest skomplikowany, ale tu nie o to chodzi przecież.

NIE UMIEM i nie mam łba by się naumieć, jak to przekuć w soft, który da się wgrać do sterownika.

Poza tym, ten soft jest - jak sie okazuje - zbyt trudny dla zwykłego palacza, więc trzeba zaangażować kogoś, kto to uprości, albo skonczyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ten soft jest - jak sie okazuje - zbyt trudny dla zwykłego palacza, więc trzeba zaangażować kogoś, kto to uprości, albo skonczyć temat.

Dla zwykłego palacza trudnym jest ustawić sterownik dwustanowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wypowiedź w kwestii trudności ustawienia sterownika (jakiegokolwiek) dla zwykłego palacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb, dotychczas nie miałem potrzeby dokładniej przyjrzeć się tej kwestii, ja z wyjścia triakowego tego sterownika zasilam trafo pomocnicze, jest wysterowane pełnym sygnałem, więc to tak jak podać pełne napięcie sieci, na razie sprawdziłem dane mojej dmuchawy, to WPA 120, z jakim dokładnie silnikiem to podejrzę po demontażu, z ciekawości rozbiorę jeszcze raz  sterownik Komfort i przyjrzę się dokładniej co tam w środku, z niego steruję tą dmuchawą. Przypuszczam, iż masz info o tym z pierwszej ręki więc pozostaje kombinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verb, bardzo się z tym wentylatorem zakręciłem, rozwiązania najprostsze są zazwyczaj najlepsze, wystarczyło zajrzeć do instrukcji i na stronę producenta, oczywiście wyjście triakowe steruje wentylatorem, najlepszym przykładem jest sterownik MR65 Zefir do kotła stałopalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozdzielczość tego wyjścia to 20 więc za mało do precyzyjnego sterowania dmuchawą (mowa o sterowniku Frisko), tyle bynajmniej informacji wyciągnołem od serwisanta.

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.