Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytania O Palenie Peletem W Palniku Pancerpol Trio 25Kw


pastor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,dziś dziewiąty dzień od kiedy zacząłem palić pelletem,Palę Olczykiem sosnowym przez ten czas poszło 10 worków po 15 kg ,piec chodzi na IFL zadana na piecu 60 IFL dobija do 65 powrót 3 niżej,.rzadko kiedy przebija nad zadaną.Temp. w domu 22-23 st.Do tej pory paliłem miałem, pali się ładnie lecz syf niesamowity, sadzy w cholere,czyszczenie pieca raz w tygodniu odpadu bardzo dużo nie mam co z tym robić, nie mam zamiaru już tego przechodzić choć zapas miału jeszcze jest ,wypale to latem na podgrzanie wody.

Spróbuje jeszcze z pelletem twardym teoretycznie powinien być bardziej wydajny.Ogólnie po kolejnym sezonie pomyślę o wyminie palnika na typowy do pelletu,ze względu na oszczędności związane ze spalaniem w naszych piecach nie ma zapalarki i tu pies pogrzebany.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wojtas233 jak u ciebie wyglada sprawa kopczyka? masz czy pali sie wewnatrz retorty? Ja pracuje w dwustanie i mam zar bardzo nisko i obkleja mi ciagle polaczenie wianka obrotowego z kolanem palnika. pracujesz w ifl - mozesz powiedziec jak masz przeslone na wentylatorze ustawiona? jakie parametry dobral ci sterownik czas podawania i przerwy? z jaka moca pracuje wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,kopczyka nie ma,pellet na równi z retortą,przesłonę zostawiłem na 1 cm,korekta nadmuchu w FL mam 80% "płomień spokojny".Reszty ci nie podam musiał bym posiedzieć ze stoperem nie bardzo mam na to czas.Ogólnie rzecz biorąc jest ok wiem że kolejny sezon będzie na pellecie,tylko muszę po testować od różnych dostawców.Jeśli wyjdzie w cenie groszku to po co się brudzić u mnie pellet w cenie 760 pln tona,groch pakowany 880.Tak więc chyba warto.Głównie chodzi mi o odpad ,nie mam gdzie tego wyrzucać.Także jak masz jakieś spostrzeżenia pisz ,może uda się zmniejszyć spalanie  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Deflektor u mnie jest pod samym rusztem wodnym.Tylko obawiam się jednej rzeczy, że wymiana palnika i tak nie zmniejszy spalania duże ryzyko palniki nie są tanie. Wymiana pieca ok,pod warunkiem że znajdziesz nabywce na swój piec za rozsądną cenę bo inaczej  nie opłacalny temat.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, powiedz jaka powierzchnie ogrzewasz i ile teraz spalasz pelletu? ifl wlaczyles od razu czy probowales najpierw palic w dwustanie?

dla mnie wymiana pieca aby pozbyc sie tego stanu jaki mam zawsze bedzie oplacalna. nie mowie o kasie bo wiadomo ale ten kolos 25kw za duzy i do mojego domu i do kotlowni. planuje rec compact 14 wstawic.

wkurza mnie nagar jaki gromadzi sie na kolanie i halas z tym zwiazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,sorry za długą nie obecność,ale między czasie trafiła mi się awaria ślimaka,ślimak wymieniony po czterech pełnych latach pracy non stop.Piec już w pełni sprawny. Jeśli chodzi o twoje pytania, jak już pisałem wyżej ogrzewam dom 140 m z poddaszem.Obecnie spalam ok 15kg peletu tylko w IFL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.