Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uklad Otwarty Co


Gość predox999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,piec 13 kw ,4 grzejniki conwectorowe ,otoz wszystko jest ok ,ale jest jedno ale ,mianowicie przy 50 stopniach lub 55 jest ok ,ale gdy przekrocze ta temp powyzej jeden z grzejnikow zaczyna bulgotac ,jak spadnie troche temp to jest ok,grzejniki mam niedobrane do mocy kottla ,po obliczeniu mocy grzejnikow i boilera wyszlo mi ze brakuje mi jeszcze jakies 3kw do mocy kotla, chyba musze zamontowac jeszcze jeden grzejnik zeby tak sie nie dzialo.Prosze o jakies sugestie w tej sprawie,oczywiscie ten grzejnik jest najblizej pieca ,dziekuje i pozdrawiam;; aha jescze jedno ten grzejnik grzeje i to bardzo dobrze ale czasami slychac jak bulgocze tak jakby powietrze bylo w nim odpowietrzam go caly czas jest w nim powietrze po odpowietrzeniu jest ok ale na krotko gdzies sie musi zapowietrzac ale mam odpowietrzniki autom,dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak pisalem mam problem z jednym grzejnikiem ciagle lub co jakis czas bulgocze i tak jakby powietrze bylo w nim,odpowietrzalem milin razy i jakis czas byl spokoj,po ponownym odpowietrzeniu znowu byl spokoj,mam odpowitrzniki auto zalozone na zasilaniu i jeden na powrocie ,prosze o jakies sugestie w tej sprawie ,czy moze naczynie przeponowe zapowietrza ? prosze o jakies porady dzieki pozdrawiam;;;

post-51008-0-67471600-1417358513_thumb.jpg

post-51008-0-91619300-1417358526_thumb.jpg

post-51008-0-15194700-1417358552_thumb.jpg

post-51008-0-72602600-1417358573_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam,ok ten odpowietrznik byl zamontowany przed tym jak to sie dzialo na grzejniku myslalem ze to pomoze ale zadnych efektow nie bylo ,bylo tak samo.Ok zamkne ten odpowietrznik izobacze co bedzie sie dzialo,a jak nie moze sprobuje odpowitrznik zamontowac na tym grzejniku na zasilaniu,czy moze to pomoze?Dzieki I pzdrawiam;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam, na tym grzejniku mam zwykly , chcialem zamontowac automatyczny na zasilaniu,ide zaraz odpowietrzyc tak jak kolega powiedzial moze cos pomoze to lepiej zeby pomoglo,hehe .Grzejnik tesz jest nie nowy moze byc gdzies nieszczelny i troche powietrza sie dostaje przez niego ,coz mozna sobie gdybac ale zobaczymy,;;;

post-51008-0-12127300-1417454273_thumb.jpg

post-51008-0-01716700-1417454289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

A czy ten zaworek wkreci mi sie w ten otwor,jest bardzo maly z punktu widzenia patrzac na zdjecie i na grzejnik gdzie jest zwykly ? A moze te zawory przy grzejniku sa do niczego? Zakupione zwykle najtansze jakie mogly byc'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam, che tak i tu blad chyba zrobilem ,jak to teraz przerobic? Wlasnie chodzilem i zgladalem az znalazlem  za sciana jest dolem tak jak powinno byc i turz przy scianie jest do gory jakies 25cm do gory a potem na prosto do grzejnika ;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Pwrot jest dolem  rura leci do sciany a potem tak jak napisalem w gore i do grzejnika ,a patrzac z widzenia grzejnika prosto przez sciane ,a potem w dol jakies 25 cm w dol i normalnie do pieca,ale chyba jest dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Wczoraj,zdjalem ten grzejnik wyplukalem go ,spadek jest na nim zalozylem ponownie,dolalem wody i rozpalilem ,bylo ok 70 stopni i nic grzejnik nie bulgotal po jakies 3 godzinach znowu zaczal,inee grzejniki nic .Znowu powietrze w grzejniku,a moze zapowietrza sie przez napelnianie wody do kotla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj w miejsce ręcznego automatyczny odpowietrznik i problem zapowietrzania powinien się rozwiązać.

Na jakim biegu masz pompę ? Może zbyt duży przepływ powoduje szumy w instalacji.

Jak rozpalasz w kotle? 

W ogóle to kocioł dolnego czy górnego spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam,pompe mam na 2 biegu,a szumow nie ma w instalacji pracuje cicho tylko ten jeden grzejnik,rozpalam podnosze temp pieca do 50 stopni i wlaczam pompke,hehe tak zona rozpala ale ja nie wiem czy jest tak dobrze?  ;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam, dzieki za odpowiedzi jutro zaczne pompke troche wczesniej zalaczac a i zamontuje odpowietrznik  dodatkowy na tym grzejniku.Dzisiaj znowu troche bulgotal odkrecilem odpowietrznik reczny troche powietrze wylecialo ,po tym grzejnik ucichl,jutro biore sie do roboty ,moze zrobie,dzieki pozdrawiam.jak cos dam znac ;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam, tak jak koledzy tu przedstawili zamontowalem odpowietrznik automatyczny i kolega pytal sie na jakim biegu chodzi pompka.Wlasnie po zamontowaniu odpowietrznika zmniejszylem przeplyw na pompce na 1 i zaczelo wszystko grac jak nalezy,rozpalilem w piecu do 75 stopni i wszystko doszlo do normy,zona pali tylko do 60 stopni dalej sie boi palic na wysoka temp,ale wyprobowalem do tej temp 75 stopni i jest ok.Zobaczymy jutro jeszcze jak rozpali w piecu mam nadzieje ze bedzie tak jak dzisiaj,narazie dziekuje zapomocna dlon w tej sprawie i pozdrawiam ,dam znac co i jak ,narka;;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość predox999

Witam,otoz Panowie  problem z grzejnikiem sie rozwiazal ,dalem odpowietrznik aut i rozpalilem w kotle,z poczatku bylo tak samo bulgotanie w grzejniku ale wysoka temp wypchala cale powietrze z ukladu,teraz wszystko cicho chodzi nic nie szumi w instalacji i to bulgotanie wreszcie ustalo,dzieki za wszystko pozdrawiam ;;;dzieki koledze za pomoc z tym odpowietrznikiem;;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.