Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie to zły pomysł, brak pompy za mieszaczem.

jak masz dwa nieduże obwody to daj podłogówkę na zaworach RTL.

na rozdzielaczu nie ma zaworów termostatycznych, chyba że z kapilarami i  kontrolą z zasilanych pomieszczeń .

Mogą być siłowniki sterowane termostatami.

Opublikowano

Jeszcze pytanie odnosnie naczynia przelewowego otwartego. Czy ten schemat podlaczenia jest dobry? 2agcbo.jpg

jakimi rurkami go polaczyc? Spustowa 1 cal starczy? A podlaczenie w obieg moze isc z obwodu grzejnika czy bezposrednio z pieca?

Opublikowano

Ale pompy dodatkowe czy poprostu zamiast na zasilaniu to na powrocie? Zawor trojdrozny ma mieszczac wode z zasilania z ta z powrotu ? Pompe obiegowa co razemz bypassem przeniesc i na zasilaniu zostaic tylko prosto rurke zasilajaca?

Opublikowano

Lepszy jest stałotemperaturowy VTC 3xx np 55C 

przy VTA powinien być zawór dławiący na dopływie gorącej wody w celu regulacji przepływu, zawory VTC mają tą regulację w konstrukcji.

Opublikowano

Ten zawór 3- D może być , ale lepszy jest ten http://allegro.pl/esbe-afriso-zawor-vtc511-mieszacz-fi-25-50-stopni-i4350594420.html

Co do realizacji to uzupełnij ten schemat o - zawory zwrotne za pompami , filtry przed pompami, zawór bezpieczeństwa 6bar na  zimnej wodzie przed bojlerem, zawór bezp 1,5 bat na kotle.

Dodatkowo naczynie przeponowe od ciepłej wody musisz wpiąć do rury zimnej wody, przed samym bojlerem, do bojlera nie wpinaj,  takie naczynie przeważnie wytrzymuje do 40C.

Opublikowano

Na piecu mam wyjscie.tylko na zasilanie i powrot plus rurka spustowa? Czy na tej rurce spustowej dawac ten zawor? Skoro w instalacji jest naczynie otwarte to pp co jeszcze ten zawor? Przed pompa ciepla do cwu zawor ma wyrzucac wode jesli ta przekroczy 6 bar tak? Czyli zawor.wpinam w zasilanie wody zimnej do pompy a z zaworu rurka spustowa do np kanalizacji?

Opublikowano

Zawory zwrotne lepiej z mosiężnym grzybkiem.

 

ZB może być na zasilaniu jeśli kocioł nie ma dodatkowych wyjść. Montaż tego zaworu to koszt 20-30 zł, a jest on wręcz niezbędny gdy naczynie otwarte jest umieszczone w nieogrzewanym pomieszczeniu, np. poddaszu. Pojawia się wtedy ryzyko zamarznięcia naczynia lub jego rur i nagle robi ci się układ zamknięty niezabezpieczony.

 

Zawór bezp 6 bar to do CWU dla zabezpieczenia boilera. Boiler zasilasz wodą zimną z wodociągu i na tej rurze ma być przed wejściem do boilera ten 6 barowy zawór. Przed zasobnikiem mają być kolejno: zawór odcinający, zawór zwrotny, naczynie wzbiorcze (opcja), zawór bezpieczeństwa 6 bar, zawór spustowy, śrubunek, boiler. Gadżeciaże czasami dorzucają manometr i regulator ciśnienia.

 

P.S.

Do ochrony powrotu zdecydowanie zawór termostatyczny, który zaproponował wyżej sambor. Ten "twój" się do tego nie nadaje.

UWAGA! Ten zawór dba o kocioł. Nie reguluje temp w kierunku grzejników i tyle ile na kotle, tyle pójdzie w układ. Niezbędne stają się termostaty na grzejnikach.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.