Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie O Kotle Gazowym Junkers Cerapur Smart Zsb 14-3C


szymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, jakie macie doświadczenia i opinie z kociołkiem kondensacyjnym Junkers cerapur smart zsb 14-3c (oraz ewentualnie zasobnik 120l)?

Za 2 tygodnier planuje go zamontować(wraz ze zasobnikiem junkers oraz pogodówką) w miejsce starego nie używanego już "ster gaza". Oprócz tego zostawiam jeszcze w innnym pomieszczeniu stary piec węglowy (na czarną godzinę :D .

 

Do ogrzania mam dom (przysłowiowa kostka) 130 m2, 2 pozomowy z podpiwniczeniem (tam będzie wisiał piec), okna plastikowe 2 komorowe, zbudowany z pustaków żużlowych + puska+ cegła = 45 m oraz docieplony kilka lat temu styrioianem 10cm, dach średnio docieplony (kiedyś był docieplony ponoc luźnym styropianem). Ogrzewam grzejnikami płytowymi stalowymi (13 szt. ,trochę przewymiarowane), instalacja na starych rurkach stalowych 1/2".

Słyszałem od kilku osób, że ten kociołek wypada dosyć ekoniomicznie (głównie ze względu na niezłą modulacje palnika 3-14KW).

 

Czy możecie podać jaie macie zużycia gazu, jak to na prawdę jest z tą ekonomiką tego pieca oraz ewentualnie z jego awaryjnością?

 

Z góry dziekuję za odpowiedź i pomoc :rolleyes:

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.