Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie olejowe- pytanie


opalek

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widziałem jak pracuje kocioł na olej to wychodzi na to ,że zawsze idzie on pełną mocą -to znaczy kiedy ustawimy na kotle temp. np 60*C to do osiągnięcia tej temperatury pracyje pełną parą , jak ją osiągnie to się wyłącza i czeka aż spadnie temperatura żeby się znów włączyć, podobnie to wygląda przy innych nastawach temperatury, czyli nie da się go oszukać żeby sobie na pół obrotów pracował.Prawdopodobnie będzie zużywał proporcjonalnie więcej oleju do wyższych nastawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przy małych mocach palniki zawsze były jednostopniowe a temp musiszustawiac tak zebys miał ciepło nie jest to tanie ale niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły zasilane olejem opałowym działają podobnie do kotłów gazowych - załącz gaz ( olej ) - wyłącz po osiągnięciu zadanej temperatury. Z tą jednak różnicą, że do prawidłowego spalenia oleju jest potrzebne odpowiednie ciśnienie z dyszy, a tym samym odpowiednia ilość oleju opałowego. Jeśli jest to kocioł żeliwny to nie przejmuj się temperaturą, ustaw taką, która jest dla Ciebie i domowników najodpowiedniejsza do zasilania grzejników - zwykle w okolicach 40 - 50 st C. Jeśli jest to kocioł stalowy ( gdzieś widziałem taki wynalazek ) trzymaj temperaturę w okolicach 60 - 65 st C a temperaturę na grzejnikach reguluj mieszaczem, jakim jest w tego typu instalacjach zawór trójdrogowy.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły zasilane olejem opałowym działają podobnie do kotłów gazowych - załącz gaz ( olej ) - wyłącz po osiągnięciu zadanej temperatury. Z tą jednak różnicą, że do prawidłowego spalenia oleju jest potrzebne odpowiednie ciśnienie z dyszy, a tym samym odpowiednia ilość oleju opałowego. Jeśli jest to kocioł żeliwny to nie przejmuj się temperaturą, ustaw taką, która jest dla Ciebie i domowników najodpowiedniejsza do zasilania grzejników - zwykle w okolicach 40 - 50 st C. Jeśli jest to kocioł stalowy ( gdzieś widziałem taki wynalazek ) trzymaj temperaturę w okolicach 60 - 65 st C a temperaturę na grzejnikach reguluj mieszaczem, jakim jest w tego typu instalacjach zawór trójdrogowy.

 

Pozdrawiam

Piotr

tak były takie piece chyba czeskie jak dobrze pamietam palnik tez pozal sie....trzeba było trzymac wysokatemp,a tak na marginesie Panie Piotrze chciałbym podyskutowac na temat zaworów 4d gdyz sa rzeczy z którymi sie nie zgadzam albo sie niezrozumielismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tak były takie piece chyba czeskie jak dobrze pamietam palnik tez pozal sie....trzeba było trzymac wysokatemp,a tak na marginesie Panie Piotrze chciałbym podyskutowac na temat zaworów 4d gdyz sa rzeczy z którymi sie nie zgadzam albo sie niezrozumielismy

 

Jest wiele kotłów olejowych stalowych.

Np Viessmann Vitola

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

zrobię odkop tematu.

mam kocioł olejowy de dietrich gtu 1203 v, mam czujnik pokojowy, którym mogę regulować temp w pomieszczeniach, na zewnątrz budynku znajduje się również czujnik temp.

sytuacja wygląda tak: temperatura zadana [jaka ma byc w pokoju] ustawiam na 17st. obok tego czujnika mam termometr, taki domowy, który pokazuje temp 22st. bo w salonie mam często rozpalony kominek [bez płaszcza wodnego]. problem polega na tym, ze piec mimo odczyty z czujnika pokojowego ciągle sie rozpala do osiągnięcia temp 46st, potem sie gasi az do momentu spadku temp na kotle do 40st. co mam zle ustawione, co powinienem zrobic aby kocioł włączał sie tylko w celu podniesienia temp w pomieszczeniach? można ostawić tzw " wpływ czujnika pokojowego" - zrobiłem to wg instrukcji na wartość 10. można wyłączyć pobieranie danych z czujnika temp zewnętrznej?

 

dzięki za odpowiedzi.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.