Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Bojler


bany13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, otóż po 5 latach leje mi się bojler chciałbym kupić nowy tylko nie bardzo się znam na bojlerach i nie wiem jaki kupić mam piec zębiec swk 14kw i wymuszony obieg wody. Bojler ma mieć 80l tylko czy:

 

 

1.Z pojedynczą wężownicą czy z podwójną. 

2. Jedno czy dwupłaszczowy .

3.Mam się kierować konkretnymi firmami czy się tym nie przejmować.

 

 

Proszę o szybką odpowiedź. 

 

Ps. Bojler ma słuzyć do ogrzewania domu i wody. Z wody korzystają, cztery osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wężownicowy , poj 80 to trochę dla 4 osób mało, przydałby się 120l

Firm na rynku całe multum - Biawar, Galmet, Lemet, .......

Nie podałeś czy ma być wiszący czy stojący, czy pionowy czy poziomy - ale każda z firm ma i taki i taki.

Dwupłaszczowy tylko wtedy gdy grzejesz wodę grawitacyjnie a nie przy pomocy pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Powiem ci tak tylko i wyłącznie dwuplaszczowy jezeli chcesz miec szybko nagrzana wode 

Pare miesiecy temu kupilem bojler dwuplaszczowy firmy kospel i po prostu jestem w szoku dziala pieknie i szybko moment mam nagrzana wode cale 140l 

Ja mam pompe c.o. weberman i nic mi to nie przeszkadza wszystko dziala idealnie trzeba oczywiscie dac odpowietrznik automatyczny na zasilaniu plaszcza 

Jezeli mial bym kupic bojler z wezownica to tylko i wylacznie stojacy bo poziomy z wezownica sie chowa do dwuplaszczowego 

 

oto link do bojlera jaki posiadam http://www.kospel.pl/pl/produkty/wymienniki-i-zasobniki-cwu/43-wp-i-wpz-termo-hit.html

 

Naprawde te bojlery grzeja wode blyskawicznie, wiele osob mi odradzalo bo niby plaszcze pekaja na spawa bo niby sie zapowietrzaja co jest nieprawda po prostu sa lepsze i tyle 

 

Moi rodzice maja tez 140l tylko firmy galmet i z podwojna wezownica tez dziala dobrze juz ponad 3 lata ale dwuplaszcz o wiele szybciej nagrzewa wode naprawde roznica jest bardzo duza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi. Bojler bedzie wisiał w pozycji poziomej i rzeczywiście chyba kupie 120l  z firmy kospel  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj dwuplaszczowy ale kup sobie 140l dla czterech osob 140l to tak idealnie

Wiadomo zalezy kto ile wody zuzywa ja mam  140l na 3 osoby i jest super moi rodzice maja 140l na 4 osoby i tez jest ok 

Ale ty miales 80l i jesli bylo ok to i 120l bedzie ok 

Jak juz bedziesz go mial napisz jak ci sie sprawuje 

Firma kospel robi bardzo dobre bojlery 

Wiekszy bojler dluzej trzyma ciepla wode w lato 

Jak w cieple dni grzalem tylko bojler na 80c to dwa dni mam ciepla wode oczywiscie mam elektro zawor ktory po wygaszeniu pieca odcina mi bojler by istalacja C.O.  mi nie wychladzala wody uzytkowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc bojler już kupiony, jest to kospel ww termo hit 120l. Bojler sprawuje się bardzo dobrze woda nagrzewa się szybko i ogólnie jestem bardzo zadowolony  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wnet zmieniam piec i podłączam również bojler stojący 100 l. z wężownicą.

Nie chcąc demontować bojlera gazowego 80l. jest pomysł aby połączyć oba szeregowo - czyli wyjście wody ciepłej z bojlera na wejście zimnej do gazowca.

Pytanie czy to zadziała ?

Czy nie będę musiał spuszczać 80 l. wody zanim poleci ciepła - czy może jakąś dodatkową cyrkulację trzeba wstawiać między jednym a drugim bojlerem ?

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie rozumiem co oznacza ze chcesz podłączyć wyjście wody cieplej z bojlera na wejście zimnej do gazowca 

Jeżeli chodzi ci o to ze chcesz wyjście wody użytkowej podłączyć do gazowca w zasilanie wody użytkowej  

To będzie wszystko zależało który szybciej się nagrzeje jeżeli 80l to będziesz miał ciepła z niego a 100l będzie służyło jako zapas takie wspomaganie  a jeżeli szybciej się nagrzeje 100l a będzie on podłączony jako 2 tak to nazwijmy to oczywiście ze będziesz  musiał spuścić wodę z 80 żeby mieć ciepła z 100l 

Oczywiście nie spuścisz całych 80l ale z 40l zanim  woda się wymiesza i będzie leciała letnia 

Jeżeli chodzi ci o takie podłączenie to najlepiej zrobić cyrkulacje pomiędzy tymi bojlerami chodzi oczywiście o cyrkulacje wody użytkowej żeby się mieszała  cały czas i z niej wyjść już jedna rura (trójnik) która będzie zaopatrywała cie  w wodę użytkowa 

Cyrkulacja na pompce C.W.U i będzie elegancko mieszać wodę w dwóch bojlerach na raz nie zależnie od tego który będzie szybciej grzał bo będzie wtedy ogrzewane jednocześnie cale 170l wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeżeli chodzi o  samo  podłączenie bojlerów pod c.o. to nie podłączał bym ich po przez łączenie wężownic w tak zwana pętelkę tylko tak  jak na rys. powyżej ponieważ w takim podłączeniu będziesz miał zawsze możliwość odcięcia każdego bojlera z  osobna od całej instalacji c.o. np.  za pomocą zaworów kulowych 

zawsze może się przydać taka opcja 

Sorry ze tak spamuję ale nie wiem dlaczego nie mam możliwości  edycji postów :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.