Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Bojler


sniady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Modernizuję kołownie i zastanawiam się, jaki bojler wybrać intresuje mnie bojler płaszczowy poziomu 140l bo chyba z poziomych to większych bardzo nie ma, Jakie ocieplenie bojlera jest lepsze pianka czy styropian? Oraz jaką firmę byście mi polecili i jaki ma najlepszą wydajność?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam dwóch bojlerów po 140 litrów każdy. Oba w piance. Galmet pracuje z piecokuchnią tylko latem, już od jakichś 8 sezonów, Lemet z pojedynczą wężownicą (grawitacja) mniej więcej od roku. Obydwie firmy produkują od lat dobre, niedrogie bojlery, mniej więcej na tym samym poziomie jakościowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz przeznaczyć na tako bojler, jak masz kasę kup sobie bojler Viessmanna z nierdzewki. Bojlery tej firmy są wieczne. Ja mam taki 20kilku letni i po odkamienieniu dalej wygląda jak nowy. W innych musisz pilnować wymian anody magnezowej żeby nie zgnił za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twardości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się do tematu. Obecnie planuję "modernizację" kotłowni tj. przerzucić pompę CO na powrót (mam ku temu powody spowodowane specyfiką mojej instalacji :) ) a do tego chciałbym dorzucić też bojler CWU. Instalacja jest otwarta i naczynie przelewowe znajduje się na strychu gdzie także planuję umieścić naczynie CWU. Mam jednak małą zagwostkę bo są teorie, które mówią, że naczynie wzbiorcze z pompą na powrocie powinno być na wysokości naj najwyższum punktem w instalacji 0,7xHp (Hp wysokość podnoszenia pompy). W moim przypadku HP wynosi 4m i wychodzi na to, że naczynie powinno być 3m nad bojlerem :) no i tu pojawia się problem bo nie mam zamiaru umieszczać go na dachu :), czy jest jakiś błąd w moim toku rozumowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.