Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodanie Cwu Do Co


sirwiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

aktualnie posiadam piec Termo-Tech Max PLUS 17 kW, z pompą na powrocie. Chciał bym do tego układu dodać bojler 120L stojacy z wężownica spiralną. Czy w takim układzie do zasilania bojlera powinienem uzyć osobnej pompy CO i jakichś zaworów pośrenich pomiędzy istniejącą instalacją CO a nową CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana ilość wody wymaga tyle samo energii potrzebnej do ogrzania do danej temp. 

Konstrukcja bojlera płaszczowego jest uproszczona, konstrukcja z wężownicą jest nowoczesna i ogrzewa szybciej wodę do zadanej temp.

Pewnie w tym kontekście hydraulik sugerował że płaszczowy wymiennik jest "lepszy" - po prostu dłużej się w nim woda  nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za upenienie mnie.

 

A bojler stojący z weżownicą spiralną, czy poziomy z płaszczem, bo własnie straszej daty hydraulik mnie nawiedził i twierdził, że wężownice to najgorszy wybór, bo nie nadąże wrzucac wegla do opalania.

to wystaw tego fachowca za drzwi ,zamontuj pompę i podłącz zasobnik i tyle a wężownica to najlepsze co moze być na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jego argument był taki, że woda jest kolejnym izolatorem, oprócz pianki, więc woda jest dłużej ciepła po wygaszeniu pieca.

Gdyby to była prawda to bojlery zamiast izolacji z pianki miały by izolację z płaszcza wodnego - pewnie to były rozmowy starych Polaków przy 1/2 litra ;)

Ale to nie prawda, kup zasobnik z wężownicą.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się pomyliło - najpierw piszesz o zasobniku stojącym a teraz wybierasz wiszący - czy masz tak mocną ścianę aby ten zasobnik powiesić ?

Na 4 osoby powinien być zasobnik min 150l.

Ten zasobnik przy wymianach anody magnezowej zgodnie z wymogami producenta na pewno wytrzyma swoją gwarancję - czyli 5 lat a dalej ?

Po za tym producentem są inni, np Termica - bojlery ze stali nierdzewnej - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stojący 140 L z węzownica w środku  na 5 osobowa rodzinę i razem z układem co  działa wszystko na jednej pomce na powrocie.Regulacja narazie przełączanie ręczne ale mam już sterownik i elektrozawór 2d do kolejnej przeróbki aby nie chodzic za każdym razem do kotłowni aby podgrzać wodę.Po co kolejna pompa a na lato to zakręcam  obieg co i grzeje bojler  nawet bez pomocy pompki tylko na samej grawitacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostatnie pytanie, czy Galmet SGW(S) 120 to dobre rozwiązanie, czy kupic coś innego lepszego, drozszego, tańszego dla 4 osób?

wystarczające ale weź 140l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140L stojący może mi nie wejść na wysokość do piwnicy, bo była przygorowana dla krasnoludków, a i tak jest juz pogłebiona.

 

Urodziło mi się kolejne pytanie, w jaki sposób w lato odciąć ogrzewanie domu, a dać jedynie ogrzewanie bojlera?

 

Schamet ideowy układu (dom z lat 60 z późniejszymi zmianami).

post-58319-0-48699600-1394922875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.