Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec - Proszę O Pomoc W Doborze


Gość Jastrzab315

Rekomendowane odpowiedzi

Widac dolniak dolniakowi nie równy, ja czyszcze komin na wiosnę i jesień, może z pół wiadra popiołu i sadzy. Piec czyszczę raz na miesiąc. Zreszta czyszczenie KWKD moza zrobić bez wygaszania i trwa to max 10 min.

 

Opału w poprzednim roku poszło 2.8T wegla orzech II + 2 mp drewna, w tym roku wyjdzie 2 t węgla + ok 2 mp drewna. Dom ok 160m, kamienno - ceglane metrowe mury bez ocieplenia.

 

Odkąd mam dolniaka, mam miniej roboty, w kotłowni jestm gościem, a górniaka wspominam jako jedną wielką kupe z przewagą kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat użytkowałem Ds Kostrzewa sds ceramik i też nie byłem zadowolony smołowanie częste czyszczenie kotła i zadymianie kotłowni to sa ,rzeczy o których producent nie wspomnie.Teraz mam górniaka Zębiec Jowisz i jestem bardziej zadowolony.Paląc metodą kroczącą mogę palić na okrągło.Spalanie czystę i bezdymne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem piec górnego spalania 4 lata i nie byłem z niego zadowolony. Zanim osiągnął zadaną temperaturę trwało to ok. 3 godz., później trzymał dość długo temperaturę zadaną ok. 15-18 godz. załadowany węglem. Obecnie mam dolniaka ze 2 lata i jestem bardzo zadowolny. Piec osiąga temp. już po ok. 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Domek 120 m2 parter z wykorzystanym poddaszem (mury pustak 25 styropian 8 pustak 12) strop ocieplony wełną  , w kominie kamionki średnicy 160 mm wys ok 6 metrów, instalacja c.o. wykonana w miedzi , 9 kaloryferów płytowych.

 

 

 

zi1bi, z tego co czytam, to mi się wydaje, że miałeś mocno przewymiarowany kociołek. Stąd smołowanie kotła i komina. Może warto spróbować lepiej dobrać moc do zapotrzebowania budynku?

 

Zmiana na górniaka niewiele da, o ile będzie porównywalnej mocy do poprzedniego kotła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mnie interesuje ten Innovex, może Kolega zrobić kilka fotek? Ciekawi mnie czy kocioł posiadał wkłady szamotowe itd bo wygląda mi na to że jest to konstrukcja identyczna z kotłem Ogmet Innovex Sylwia opisywanym tutaj na forum.

 

Zaskakuje mnie również fakt, że na zdjęciu na stronie producenta kocioł jest wyposażony równocześnie w wentylator nadmuchowy, a do klapy powietrza nad zasyp podłączony jest miarkownik intruguje mnie to rozwiązanie i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Jastrzab315

Witam Panowie,

Dzięki za wszelkie podpowiedzi w temacie, dzięki nim zmieniłem front i zamiast "górniaka" będzie "dolniak" , to napewno.

Teraz proszę o pomoc w doborze dolniaka, generalnie żeby miał dość dużą komorę spalania.

Znalazłem piece marki HEF- ponoć dobre. Mają kilka modeli dolniaków dość lakonicznie opisanych przez producenta , podaje producent sprawność max 79.1%.  Piece marki HEF-Stal jakie brałem do rozpatrzenia  to : MAT (ze sterownikiem) , HEF Start i HEF .Jeśli te piece są godne polecenia to proszę podać któy model , bo powiem szczerze z wizualizacji producent i opisie jest dużo dyplomacji.

 

Jastrząb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.