Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Elektrodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zastanawiam się nad kupnem mieszkania 76 m2 w którym zainstalowany jest piec elektrodowy, czy ktoś się z Was spotkał z czymś takim, jakie mogą być miesięczne koszta ogrzania takiego mieszkania, położony styropian 10cm, okna 6-cio komorowe, ocieplone wełną mineralna dach i stropy. mieszkanie słada sie z parteru pietra i poddasza.

 
Opublikowano

To kocioł elektryczny o wysokiej - ponad 95% sprawności, ale żadne cudo, ze wzgledu ma małą bezwładność układu grzewczego nie opłaca się stosować taryf nocnych prądu el.

Na ogrzanie takiego domku potrzeba będzie ok 20-30zł/ dobę w sezonie grzewczym + ogrzewanie ciepłej wody + inne urządzenia el.czyli suma sumarum - 700-1000zł/msc za elektrykę.

 

Pozdr.

Opublikowano

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, deweloper zapewniał, ze takie ogrzewanie jest tansze niz gazowe i nie wyjdzie wiecej niz jakies 300 zł miesiecznie, kurcze dodajac do tego kredyt w wysokosci 1600 mc tworzy kosmiczna sume, czyli lepiej szukac lokalizacji w ktorej znajduje sie gaz???

Opublikowano

Może przeszacowałem o 10-15% ale ogrzewanie elektryczne jest dość drogie. 

Zapytaj jeszcze dewelopera o OZC dla tego budynku , wtedy można coś więcej powiedzieć na ten temat - może sprzedający podał wartość nie pełną np za samo ogrzewanie budynku po jakiś preferencyjnych cenach prądu, ale życie może tą cenę szybko zweryfikować.

Opublikowano

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, deweloper zapewniał, ze takie ogrzewanie jest tansze niz gazowe i nie wyjdzie wiecej niz jakies 300 zł miesiecznie, kurcze dodajac do tego kredyt w wysokosci 1600 mc tworzy kosmiczna sume, czyli lepiej szukac lokalizacji w ktorej znajduje sie gaz???

    Samo ogrzewanie wyjdzie Ci rzeczywiscie coś koło 300 złotych miesięcznie ale licząc, że będziesz po tyle odkładać przez 12 miesięcy w roku a nie tylko w sezonie grzewczym. To taka półprawda z ust dewelopera. Tu masz roczny koszt ogrzewania i cwu dla domu o pow. 160 m/2 w zalezności od sposobu ogrzewania, trochę może Ci pomoże w zorientowaniu się w temacie:

post-21362-0-02367200-1393271416_thumb.jpg

Opublikowano

Doskonale zdaje sobie sprawe ze deweloper koloryzuje aby sprzedać mieszkanie, reasumujac Panowie czy takie ogrzewanie jest duzo drozsze od gazowego, bo sam juz nie wiem co mam robic, mieszkania w łodzi bardzo drogie a tu odchodzi mi koszt placenie wspolnocie gdyz deweloper traktuje to mieszkanie jak poł segmentu, w mieszkaniu jest możliwość założenia kominka pomożo to w czymś???? odpowiedz z mieszkaniem musze dac do konca tyga dlatego tak wsystko analizuje

Opublikowano

wszytko zalezy od izolacji bydynku ,jesli jest izolowany od srodka albo jets to budynek szkieletowy to niczym nie masz sie czego obawiać ,natomiast jesli to jest jakies budownictwo zaizolowane jakimstam styro na zewnatrz to tu nic nie pomoze jak tylko poraktyka ,bo zaden program Tobie tego nie wyliczy a swiadectwo enegretyczne to mozna uzyć po porannej kawie w ...... generalnie prąd jest drozszy od gazu ziemnego o jakieś 30% a od lpg o około 10-15% i tak to sie kształtuje ,jakby była podłogówka np to wtedy mozna pobawić sie w dwie taryfy i wtedy możne wyjść taniej od gazu

Opublikowano

Jeżeli jest komin do kominka to można w celach rekreacyjnych postawić kominek i może to zmniejszyć koszty grzania prądem.

natomiast kominek jako źródło ogrzewania podstawowego jest nieporozumieniem.

jak to jest bliźniak to praktycznie 1 ściana odpada i ciepło będzie uciekać przez trzy ściany i dach.

Najlepiej dodatkowo  będzie ocieplić przestrzeń na strychu - wełna mineralna - grubo np dodatkowo 25-30cm  i powinieneś zmniejszyć ucieczkę ciepła przez dach do 50%

 

Nie wiadomo w jakim stanie są posadzki , jeżeli szlichta na gotowo to nie warto jej rozbijać aby podłogówkę robić.

 

Można też pomyśleć o klimatyzacji z funkcją pompy ciepła na okresy przejściowe, a w przypadku dużych mrozów działa ogrzewanie elektryczne - tylko to trochę  drogie rozwiązanie sprzętowe, ale tańsze w eksploatacji.

 

Tu był podobny temat https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16853-jaka-instalacja-do-mini-szereg%C3%B3wki-82m2/ 

 

pozdr.

Opublikowano

klimatyzator w funkcji pompy ciepła moze pracowac jako zasadnicze zródło ogrzewania bez problemu do -25st np samsung /fujitsu ,panasonic

Opublikowano

Czyli to ogrzewanie elektrodowe to sciema i niczym sie nie rózni od zwykłego elektrycznego np konwektorowego? Przepraszam ze truje :)) czy ktos spotkał sie z takim piecem, który rzekomo jest bardzo tani w eksploatacji?? (słowa dewelopera)

Opublikowano

Czyli to ogrzewanie elektrodowe to sciema i niczym sie nie rózni od zwykłego elektrycznego np konwektorowego? Przepraszam ze truje :)) czy ktos spotkał sie z takim piecem, który rzekomo jest bardzo tani w eksploatacji?? (słowa dewelopera)

 

Jak ci już pisałem samo ogrzewanie elektrodowe jest wydajne, różni się od grzejnikowego że ciepło wytwarzane z en el jest przekazywane przez wodę i zwykłe grzejniki.

Sprawność jest podobna, gdyż do ogrzania danego budynku potrzeba tyle samo energii np elektrycznej i nie ważne jak ją przetworzymy- czy bezpośrednio na ciepło konwekcyjne czy na ciepła wodę i ta będzie grzała przez grzejniki.

 

Zorientuj się czy można dodatkowo docieplić stropy wełną - to może być najważniejsza oszczędność.

Opublikowano

Bardzo dziekuje za podpowiedzi, takie sa zapewnienia dewelopera jesli to pomoże:

 

Budynek:

-po generalnym remoncie,

-o konstrukcji tradycyjnej, murowany z cegły pełnej,

-wylewka betonowa na poziomie parteru,

-docieplony styropianem 10 cm o podwyższonych parametrach przenikalności ciepła,

-otynkowany tynkiem silikatowo-silikonowym,

-dach docieplony wełną mineralną, po remoncie (nowe pokrycie, obróbki blacharskie, rynny)

-fundamenty docieplone oraz zaizolowane,

-izolacja pozioma na parterze,

-na poziomie parteru wylewki betonowe, pomiędzy piętrami belki stropowe, wykończone płytą OSB,

-sufity podwieszane na stelażu aluminiowym, wypełnione wełną mineralną, wykończone płytą gipsowo kartonową, 

-ogrzewanie centralne: nowoczesne, energooszczędne piece elektrodowe sterowane automatycznie (zdecydowanie niższe rachunki w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania centralnego),

-wysokiej jakości grzejniki panelowe z zaworami termostatycznymi,

-nowe okna 6-komorowe,

Opublikowano

To co teraz podałeś wynikało z postu #11, ale zobacz jak będziesz mógł czy da się ocieplić dodatkowo stropy i sufity - gdyż na tym etapie to będzie najtańszą drogą do ew oszczędności.

 

Pozdr.

PS

Tynki zewnętrzne mogą być silikatowe lub silikonowe - nie ma mieszanych. ;)

Opublikowano

OK, spróbuje się dopytać albo sprawdzić:) chciał nie chciał musze żonie co odpowiedzieć dzisiaj czy warto to brac czy nie i szukać czegoś innego np. mieszkania hmmm..... z takim budynkiem mogą wyjść po jakims czasie niespodzianki? bo sie zastanawiam czy takie budownictwo nie jest lepsze od tego co stawiaja deweloperzy teraz a ceny mieszkani w łodzi zaczynaja sie od 4500 za m2. Sambor bardzo dziekuje za Twoje wyczerpujące odpowiedzi:)) powiedz mi tylko czy przy takim opisie jaki podałem jesteś mi w stanie powiedziec ile mniej wiecej wyjdzie takie ogrzewanie bez wody bo teraz tez mam bojler (2 osoby) i to sobie dolicze, zakladam ze w salonie dodatkowo dla zabawy doloze jakas koze ładna albo kominek jeszcze raz wielkie dzieki

Opublikowano

Jak się postarasz z dociepleniem i ew koza to ze 20 -25 % zejdziesz z tych kosztów co ci podawałem w poście #2, 

Powodzenia w podjęciu trafnej decyzji

Opublikowano

sambor,

 

Ale te szacunkowe koszty, które podałeś w poście nr 2 to za styczeń/luty?

 

P.S. Też bym szacował na podobnym poziomie przy tym typie ogrzewania. 

Opublikowano

Te koszty to miesięczne dla normalnej zimy - temperatury ujemne na poziomie -10C, -15C,

Dla takiej "zimy" jak teraz to wyjdzie nie całe 300zł/msc

Opublikowano

To koszt grzania za miesiąc zimowy, a nie koszt en el w za cały rok.

Tu dużo zależy od tego ile będzie dni z temp poniżej zera.

Mogą być miesiące że za samo ogrzewanie zapłacisz 300zł/ msc samego grzania, a możesz też zapłacić 600zł/ msc samego grzania - wszystko zależy jaka będzie temp na zewnątrz i jaką temp chcesz mieć w domu i np czy są małe dzieci.

W opisie tego lokalu jest podane że jest terma do grzania CWU, czyli wodę grzejesz przepływowo, wg mnie lepszym rozwiązaniem jest bojler 80 -120l

 

A co do płacenia za en to zależy jaki operator - jedni rozbijają na miesiące, inni każą płacić za całą nadwyżkę na raz

Opublikowano

Kurcze bardzo dziekuje za wyczerpującą odpowiedź, ja nie doczytałem ze to terma myslalem ze boiler, jeszcze raz wielkie dzieki chyba jednak zdecyduje sie na to mieszkanie, doloze ten komintek, założe rolety spróbuje cos powalczyc jeszcze z doizolowaniem, woda bierzaca to tylko do kapieli mysle ze prysznic bo wyjdzie taniej niz wanna, dzieci jeszcze nie mamy a zmywanie zosotawie zmywarce wiec mysle ze wyjdzie taniej niz zmywanie pod bierzącą wodą, oswietlenie pojdzie w ledy i energooszczedne zarówki, 

Opublikowano

a mieszkanie jest zlokalizowane na połódnie jedna strona druga z wieksza ilości okien na zachod wiec mysle ze to tez ma jakies znaczenie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.