Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Minimalny Spadek Przy Grawitacyjnym


mar19

Rekomendowane odpowiedzi

witam niebawem chce zacząć robić co + cwu w domu, zamierzam zrobić je w starym stylu w pełnej grawitacji w stali gdyż to stary dom i podobno w takim wypadku to najlepsze rozwiązanie, do ogrzania mam 2 pokoje, korytaż, łazienkę w kuchni bedzie piec kuchenny sławex wszystko na jednym poziomie, NW na strychu, od pieca do najdalszego punktu ok15m, rozdział górny, chciałbym sie dowiedzieć jaki musiałbym zrobić spadek z pieca i z powrotem na rurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Obawiam się,że grawitacja w Twoim przypadku nie będzie działała,dlatego,że:

1.Kotłownia na tym samym poziomie co ogrzewane pomieszczenia- małe ciśnienie grawitacji

2. Duża odległość najdalszego grzejnika-15 m x2=30m obiegu.

 Proponuję abyś sprawę rozpatrzył jednak pod kątem użycia pompki -mniejsze średnice rur,pewność krążenia wody.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz, po przemyśleniu chyba jednak przejde na opcje z pompką i cieńkimi rurami miedzianymi, mam jeszcze takie pytanie, czy w takim rozwiązaniu sprawdzą się grzejniki żeliwne i jaki układ byłby najlepszy? mam możliwość poprowadzenia nitki do grzejników jak kolwiek więc zastanawiam się jak ją ułożyć żeby uniknąć ryzyka częstego zapowietrzania się układu, może ktoś coś zaproponuje , a ja zrobie rysunek jak to by u mnie wyglądało i można by było to jakoś dopracować, to będą zaledwie 4 grzejniki w tym drabinka, dlatego że kuchnie bedzie ogrzewał piec kuchenny, za wszelkie sugestie z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.