Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Spadek Grzenika?


Tomek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie. Muszę zamontować poprawnie kaloryfer (stary żeliwny 19-sto żeberkowy), podłączony do pionu o grawitacyjnym odpowietrzaniu, jednak po kilku już poprawkach odpowietrzanie to nie sprawdza się (nitka pionu nie odpowietrza), czego skutkiem jest ciągłe zapowietrzanie kaloryfera. Dlatego muszę zamontować kaloryfer ze wzniesieniem w kierunku końca grzejnika i tam wstawić odpowietrznik automatyczny. Pytanie moje to ile podnieść koniec grzejnika (odpowiedni spadek) aby odpowietrzanie odbywało się bez problemu, chodzi mi o konstrukcję górnej części grzejnika, która jest pofalowana i w tych górnych zakamarkach mogłoby się zbierać powietrze... Trochę dosłownie to wszystko napisałem, ale jestem laikiem i nie znam fachowej terminologii, wybaczcie. :rolleyes: Proszę o pomoc. Może pytanie wyda się dziwnie proste ale wierzcie mi chce to zrobić raz, dobrze i już nie wracać do tego...

Edytowane przez Tomek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego musisz zamontować odpowietrznik automatyczny?nie znam twojej instalacji ale myślę że ręczny wystarczy,skoro to instalacja grawitacyjna,raz odpowietrzysz i wystarczy,u siebie mam "baterie" po 24 żebra, wiszą w poziomie, na końcach odpowietrzniki ręczne i nie ma problemu.odpowietrzam tylko gdy wypuszczę wodę i naleję nowej czyli kilka razy od 15 stu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega grzeg ma rację. Nie ma powodu do pochylania grzejnika. Żeliwne mają tak duże prześwity międzyżebrowe (fi 32), że poziom im nie szkodzi.

Pytanie skąd napływa powietrze i dlaczego się gromadzi. Szkic sytuacji by pomógł.

Na razie powiem tylko, że tej długości grzejnik podłączamy krzyżowo. Z zapowietrzaniem nie ma to nic wspólnego ale byćmoże nie dogrzewa ci końcówka i myślisz, że to powietrze.

Poza tym z przetłoczeń górnych nigdy powietrza nie usuniesz, chyba że zrobisz z niego drabinkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,stare komunistyczne roboty , tylko dziwi mnie dlaczego TY tykasz się tego ta instalacja należy do Spółdzielni albo wspólnoty - ADMINISTRATORA BUDYNKU- na pionie nie ma odpowietrznika ? , a może sąsiad ? , dzwoń do administratora niech ci zamontuje odpowietrznik nawet automat na pewno pomoże , czy Ty jesteś ostatni w pionie ? masz jeszcze rury pod sufitem dookoła mieszkania ze zbiornika na korytarzu - prymitywne odpowietrzenie bo nikt o nim już nie pamięta w administracji? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zawór termostatyczny to w poziomie , i nie zaslaniaj gęstą firanką, a 19 żeberek to powinni podłączyć na krzyż !!!!!!!!!

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,stare komunistyczne roboty , tylko dziwi mnie dlaczego TY tykasz się tego ta instalacja należy do Spółdzielni albo wspólnoty - ADMINISTRATORA BUDYNKU

 

 

Tak masz rację instalacja należy do Spółdzielni ale jak proszę ich o pomoc to kończy się tylko odpowietrzeniem w węźlę w piwnicy i tyle, mówią, że nie da rady nic z tym zrobić bo to stara instalacja i już... tylko, że u mnie w innych pokojach i kuchni nic się nigdy nie zapowietrzało i hula jak trza... Tak jestem ostatni w pionie i mam te rury pod sufitem do zbiornika w korytarzu. Nawet jak na pionie zamontowaliby mi odpowietrznik (ponad grzejnikiem na nitce odpowietrzającej) to nic on nie da, bo woda i tak będzie tłoczyć wodę i tym samym powietrze do grzejnika, czy jak przechylę grzejnik w drugą stronę i na jego końcu walnę odpowietrznik to będzie się tamtędy odpowietrzało??? Mogłoby tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem ze Spółdzielnią u Rodziców codzienny telefon ze zgłoszeniem że nie grzeje ( też jeden pokój ) i jedna wizyta u Prezesa, że jak nie bedzie grzało to biorę firme a rachunkiem obciąże spódzielnie i pomogło .

 

Automat na grzejniku pomoże tylko nie masz jak tego grzejnika odciąć na powrocie ,bo pod ciśnieniem się nie da a kluczy do węzła to ci nie dadzą B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mironw za odpowiedź, chodziło mi po prostu tylko o to, czy tak jak planuje zrobić będzie skuteczne, zresztą i tak nie będę robił tego teraz tylko po sezonie....

 

Aha i jeszcze tylko jedno, czy taka redukcja korka i przykładowy odpowietrznik byłby odpowiedni do tego kaloryfera? Jeśli nie, to jakiej marki są dobre odpowietrzniki i trwałe?

post-10558-0-81597300-1318860242_thumb.jpg

post-10558-0-54969900-1318860253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.